Çekmece’de “Hayır” sesleri

Çekmece’de “Hayır” sesleri

CHP’liler, hafta sonunda, Defne ilçesi Çekmece Mahallesi’ndeydi. Milletvekilleri, Serkan Topal ve Hilmi Yarayıcı, eski Milletvekili Hasan Akgöl, Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Derya Altunay ve diğer Partililer Pazar günü Çekmece’deydi.
CHP’den, gerçekleşen toplantı değerlendirmesi şöyle oldu:
“Krize, kaosa, Tek Adam’a Hayır diyenler, Çekmece ‘Hayır Meclisi’nin çağrısıyla bir araya geldi. Çekmece Beyaz Kardeşler Düğün Salonu’nda gerçekleşen buluşmada, ‘Hayır demek yetmez, Hayır’ı güçlendirip, sandıklara sahip çıkalım.”
Buluşmaya, yaklaşık 250 kişi katıldı. Konuşmalar ve verilen mesajlar ise şöyle:
Defne Belediye Başkan Yardımcısı Derya Altunay, “Biz bu gidişata sizinle birlikte ‘dur’ diyeceğiz ve Hayır’ı hep birlikte büyüteceğiz” diyerek, 16 Nisan’da sandığa hep birlikte sahip çıkma çağrısı yaptı.
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “15 Yıldır bu ülkeyi yönetenleri siz bizden çok daha iyi biliyorsunuz. Bugün getirilmek istenen maddelerde yetkiler Cumhurbaşkanı’na verilecek. Buna hep birlikte Hayır diyeceğiz” diye konuştu.
CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı, referandumla getirilmek istenen Anayasa maddelerini anlattığı konuşmasında, kimsenin dini inancına ve düşüncesine karşı olmadıklarını belirtti. Yarayıcı, “Bizim mücadelemiz, eşitlik ve özgürlük mücadelesidir. 16 Nisan’da Hayır’ın kazanması için mücadele edeceğiz. ‘Evet’ çıkması durumunda da, Gezi Direnişi’nde kaybettiğimiz gençlerin anısına saygımızla, onların mücadelesiyle faşizmin karşında duracağız” dedi.
24. Dönem Milletvekili Hasan Akgöl’ün mesajı ise şöyle oldu:
“Bu seçim, bir Evet-Hayır meselesi değil. Anayasa referandumunda eğer ‘Evet’ sonucu çıkarsa, mevcut sisteme karşı söyleyeceğimiz her söylem yasaklanacak, özgürlüğümüze, yaşam alanlarımıza müdahale edecekler. Buna izin vermeyeceğiz. Biz Hayır’larımızı elden ele büyüteceğiz.”
CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç de şunları söyledi:
“Anayasa referandumuyla tek bir Adam’a verilmek istenen yetkiler zaten Cumhurbaşkanı’nda var. Sadece bunu yasallaştırmak istiyorlar. Cumhurbaşkanı, kendi geleceği için tüm ülkeyi karanlığa götürüyor. Hayır’larımızla güçlüyüz. 16 Nisan’da sandığa sahip çıkacağız.”
Kadın Hayır Meclisleri adına konuşan Kader Coşar ise ‘Hayır’ meselesinin kadın meselesi olduğunu belirtti ve tüm kadınları Kadın Hayır Meclisi’nde olmaya çağırdı. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)