Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cesur Belediye Başkanı, Kaçak İnşaat Yapan Dayısına 27.000 TL Ceza Yazdı

Türkiye’de Türkiye İşçi Partisi’nin

Türkiye’de Türkiye İşçi Partisi’nin seçim kazandığı tek yer olan Samandağ’da, Belediye Başkanı Emrah Karaçay, imar yasası dışına çıkan inşaatı nedeniyle öz dayısına 27.000 TL para cezası kesti. Bu alışılmadık ve ilginç karar, siyaset çevrelerinde büyük yankı uyandırdı.

Edinilen bilgilere göre, Samandağ’da Safi Meydan adlı vatandaş, geçtiğimiz günlerde imar yasasını ihlal ederek prefabrik bir inşaat yaptırdı. Samandağ Belediyesi ekipleri, “yoldan olması gereken çekilmeler” kapsamında usulsüzlüğü tespit etti ve Başkan Emrah Karaçay’ın bilgisi dahilinde olay yerine giderek zabıt tuttu. Encümene getirilen kaçak inşaat için 27.000 TL para cezası uygulanması kararlaştırıldı.

Samandağ siyaset kulislerinde olay büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı Emrah Karaçay’ın en yakınlarının hatasına sessiz kalmayarak yasalara uygun hareket etmesi takdir topladı. Kulislerde, “Belediye Başkanı Emrah Karaçay inanılmazı yaptı ve en yakınının hatasına sessiz kalmadı, yasalara göre cezasını verdi. Takdir edilecek bir karar, siyasete örnek olmasını diliyoruz” şeklinde değerlendirmeler yapıldı. – Mehmet Durmaz-