Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cevdet Yılmaz: ‘’Eğitimde Şiddete Doğrudan Tutuklama Yolunu Açıyoruz’’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz,

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, öğretmenlere yönelik şiddeti önlemek amacıyla hazırlanan yasa taslağının detaylarını kamuoyuna duyurdu. Yılmaz, taslak metnin öğretmenlere karşı şiddeti doğrudan tutuklama sebebi saymayı ve cezaları yüzde 50 artırmayı içerdiğini belirtti.
Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Meclis’teki grubumuzla istişare içinde hazırlanan taslak metin, önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisimizin gündemine getirilecek ve takdirlerine arz edilecektir” dedi. Taslak metnin eğitimcilere karşı şiddetin doğrudan tutuklama sebebi sayılarak tutuksuz yargılanma yolunu kapatmayı öngördüğünü ve hapis cezalarının ertelenmesini engellediğini belirten Yılmaz, ayrıca bu tür suçlara yönelik cezaların yüzde 50 artırılmasını içerdiğini ifade etti.
Özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin, kamu görevlileriyle aynı şekilde korunmasının da taslakta yer aldığını vurgulayan Yılmaz, şiddetin eğitim ortamlarından uzaklaştırılması ve öğretmenlerin güvenliğinin sağlanması için bu yasal düzenlemenin önemli olduğunu belirtti. – Yusuf Cemil Karaçay-