Çevre de konuşuldu

Çevre de konuşuldu

Yaklaşan seçimler de

Hatay’ın Arsuz ilçesi Höyük Mahallesi’nde gerçekleştirilen halk buluşmasına katılan TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’ın gündemi ‘Seçimler ve Hatay’ oldu.

Arsuz Höyük Mahallesi Çok Amaçlı Salon, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Teşkilatı organizasyonunda önemli bir halk buluşmasına ev sahipliği yaptı. Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen halk buluşmasının gündemi ‘Seçimler ve Hatay’ oldu.

Hatay ve Arsuz’un birçok mahallesinde planlanan maden projeleri ve Höyük’te yapılması planlanan krom maden ocağı da dahil olmak üzere birçok konunun konuşulduğu buluşmada, Atay, kendisine yöneltilen soruları da cevaplandırdı. Halk buluşmasına, Höyük Mahallesi Muhtarı Rıdvan Dural da katılım gösterdi.

-DESTEK-

Toplantının ana gündem maddelerinden biri, Hatay’ın Arsuz ilçesinin Höyük Mahallesi’nde yapımı planlanan krom maden ocağı oldu. 1.820 hektarlık alanı kaplayacağı ifade edilen krom ocağı sahasının yapımına karşı çıkan bölge insanına en büyük desteklerden biri TİP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’ndan gelmiş, bölgede bu amaçla yapılan protestolara da katılım göstermişti.

Tamer Yazar