Çevre, doğa ödülü hak edecek bir duyarlılık…

Çevre, doğa ödülü hak edecek bir duyarlılık…

Stat yaptı, onlarca ağaçtan hiçbirini kestirmedi…

Yerel yönetimlere örnek olması gereken bir uygulamaya imza atan Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, doğa dostu projeyi hayata geçirirken “Tek bir ağaç bile kesilmeyecek” maddesinde ısrar etti ve bunu da başardı.

Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, bu hafta sonunda ev sahipliği yapacağı 19. Yayladağı Aba Güreşi Kültür ve Sanat Festivali etkinliklerinden, ABA Güreş’inin yapılacağı Devrent Alanı’nda mükemmel bir stat oluşturdu.
Güreşçilerin ‘Mersah Alanı’ dedikleri, tribünlerle çevrili, yeşil bir zeminden oluşan stadyum alanında 50’nin üzerinde çam ağacı bulunuyor. Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, projeyi işlerliğe sokarken, müteahhitle olan anlaşmasına “Tek bir ağaç bile kesilmeyecek” maddesini koydurttu ve bu maddeden geri adım atmadı. Sonuçta kente hem güzel bir spor tesisi kazandırıldı, hem de ağaçların hiçbiri kesilmediği için çevre zarara uğratılmadı. Mükemmel bir tesis hizmete hazır hale getirilirken, içindeki ağaçların tamamı da korunmuş oldu.
Doğrusunu söyleme gerekirse, Yayladağı Belediyesi tarafından hizmete sokulan proje, ‘Doğa ve Çevre Ödülü’ hak edecek bir duyarlılık da ortaya koymuş olmuyor mu? -Cemil Yıldız-