CHP 98 Yaşında

CHP 98 Yaşında

İl Başkanı Parlar: Türkiye, bütün sorunları aşabilecek güç ve imkana sahip…

CHP’nin kuruluşunun 98. Yıldönümü, dün tüm yurtta olduğu gibi ilimiz de de kutlandı. CHP’liler, dün sabah Antakya Atatürk Anıtı’nda, Parti kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün heykeli önünde saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nı okudu.
Törende konuşan İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan Partilerinin kuruluş yıldönümünde, O’na minnet ve şükran duygularını ifade etmek üzere huzurunda bulunduklarını hatırlattı ve şöyle devam etti:
“Sayın Genel Başkanım, Büyük Atatürk… Kuruluşumuzun 98.yıldönümünde, devrimlerinin ve Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımızla birlikte sizi şükranla anıyoruz. Büyük eserin olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaya koyduğu demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti modelinin değeri, her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, bölgemizde ve dünyada milyonlara insana ilham vermektedir.
Türkiye, bütün sorunları aşabilecek güce ve imkanlara sahiptir. Kurmuş olduğun Cumhuriyet Halk Partisi ve senin ilkelerini sonsuza kadar yaşatmaya kararlıyız. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”
Dün, Antakya Atatürk Anıtı’ndaki törene; Milletvekilleri Mehmet Güzelmmansur ve İsmet Tokdemir, İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Antakya ve Defne İlçe Başkanları Ümit Kutlu ile Akın Parlakyıldız, Kadınlar Kolu İl Başkanı Filiz Haksöz, Gençlik Kolları Başkanı Barış Birim ile diğer Partililer katıldı.-Cemil Yıldız-