CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu…

Kılıçdaroğlu, Lütfü Savaş’ı, CHP’nin ‘Başarılı Belediye Başkanları’ arasında gösterdi:

Şeref Yıldızlarımızdan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Partili Belediye Başkanları ile yaptığı toplantıdaki konuşmasında, CHP’li Büyükşehir Belediyelerinin gökdelen gibi dikey yapılara izin vermediklerini ve sorumluluk anlayışı içinde hareket ettiklerini söyledi.
Dünkü Başkanlar Toplantısı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, aralarında Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Lütfü Savaş’ın da yer aldığı bazı Partili Büyükşehir Belediye Başkanları için, “Bunlar bizim şeref yıldızlarımız. Onlarla gururlanıyoruz. Örnek belediyecilik yapıyorlar” dedi.
Klıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“AKP’li belediyelerden ‘Yeşil Bursa’ şimdi ‘Beton Bursa’ oldu. Buyurun Ankara… O da beton oldu. Ama Ankara’yla Bursa arasında, çöldeki bir vaha gibi Eskişehir’in yıldızı parlıyor. Sadece bir Anadolu markası değil, bir Türkiye markası değil, bir dünya markası olmaya başladı. Kim yönetiyor? Cumhuriyet Halk Partili bir Belediye Başkanı yönetiyor. Aynı şekilde Aydın’ı alın, Muğla’yı alın, Tekirdağ’ı alın, Hatay’ı alın. Bunların hepsini görürsünüz. Bunlar bizim şeref yıldızlarımızdır. Biz, büyük kentte nasıl hizmeti veriyorsak, aynı şekilde en küçük belediyemizde de aynı sağlıklı ve aynı sorumlu anlayışla hizmet sürdürmeye devam ediyoruz.
Hatay Büyükşehir Belediyemiz… Değerli arkadaşlarım, Hatay kadim bir kentimizdir. Bütün uygarlıkların bileşkesidir Hatay. Hatay, medeniyetlerin beşiği ve aynı zamanda mutfağıyla ünlü bir kentimizdir. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu tarafından dünyanın 26. Gastronomi Şehri ilan edildi Hatay’ımız. Hatay’da da gökdelenler yok, Hatay’da da böyle çirkin yapılaşma yok. Tam tersine, Hatay; mutfağıyla, kültürüyle, tarihiyle bölgenin yıldızı olarak parlamaya başladı. Yine aynı şekilde, Hatay, Avusturalya ve Çin’le mücadele ederek 2021 Botanik EXPO’sunu kazandı. Demek ki çalışırsanız, demek ki kültürü öne çıkarırsanız, kentin kültürünü öne sorumluluklçıkarırsanız, kentin tarihini, dokusunu öne çıkarırsanız, sadece kendi kentinizde değil, sadece Türkiye’de değil, dünyada da saygın bir yere hizmet verdiğiniz kenti taşımış olursunuz.” -Cemil Yıldız-