CHP Hatay Milletvekili Tokdemir …

CHP Hatay Milletvekili Tokdemir …

Sağlık sisteminin çöktüğüne vurgu yaptı

Hastanelerden Randevu Alınamıyor

      CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Parlamentonun dünkü oturumunda yaptığı konuşmada, sağlık sisteminin çöktüğünü, vatandaşın hastanelerden randevu alamadığını vurguladı.

      İktidarın, son yıllarda açtığı hastanelerle sağlık sistemine çağ atlattığını savunduğunu, ancak vatandaşın, yetersiz sağlık hizmetlerinden yakındığını söyleyen Tokdemir, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Sağlık sistemi çöküyor, randevular alınamıyor, teşhisler konulamıyor, ameliyatlar yapılamıyor, ilaçlar bulunamıyor, devlet hastanelerindeki hekimler sürekli istifa ediyor, hekim olmayınca randevu almak da zorlaşıyor. Parası olanlar veya borç para bulabilenler ise özel sağlık kuruluşlarına yöneliyor. Hastanelerden randevu alamadıklarını, bilinçli bir şekilde özel hastanelere yönlendirildiklerini, buralara gittiklerinde de yüksek fiyatlarla, faturalarla karşılaştıklarını belirten vatandaşlarımızın sayısı hızla artıyor.

      Sağlık alanında özel sektörün payının giderek artmasını sağlayan iktidar, yıllar boyunca eleştirdikleri ve çökerttikleri kamusal ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini anlamakta hala güçlük çekiyor.”

      -Haber/Mehmet ÖZGÜN-