Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP heyeti …

Başkan Yılmaz’ı makamında ziyaret

Başkan Yılmaz’ı makamında ziyaret etti, kentin sorunlarına yönelik fikir alışverişinde bulundu,  “Antakya için bir aradayız” mesajını verdi

AK Parti VE CHP’den Örnek Birliktelik

      CHP Antakya İlçe Teşkilat Başkanı Ümit Kutlu ve CHP’li Antakya Belediyesi Meclis üyeleri, Ak Partili Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, gündeme dair istişareler yanı sıra Antakya’da yapılacak, yapılması planlanan ve yapılması istenen projeler hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu, örnek bir birliktelik oluşturuldu.

Yılmaz, CHP’li üyelerin önerilerini dikkate alacak…

      Gerçekleşen görüşmede, kentin en büyük sorunlarından olan araç trafiğini de rahatlatma adına Millet Bahçesi Projesi’ne otoparkın da dahil edilmesi gerektiğini fikir beyan eden CHP’li Başkan Kutlu ve CHP’li meclis üyelerine Başkan Yılmaz’dan da destek geldi. “Millet Bahçesi’ne otopark şart” diyen CHP’li üyelerin bu önerisini dikkate alacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, şehrin araç park trafiğinin rahatlaması anlamında bir alternatif olabileceği vurgusunu yaptı.

Üst geçit talebi…

      Antakya’nın ilçeler arası bağlantı yolu olan Honda Kavşağı (Habib-i Neccar Kavşağı) ile Ekinci Kavşağında yaşanan trafik çilesine de değinen Başkan Kutlu ve Meclis üyeleri, bu iki önemli kavşağa üst geçit yapılması gerektiğini ifade ettiler. Özellikle mesai giriş çıkışları ile Hatayspor maçlarında durma noktasına gelen iki kavşağın da bir an önce çözüme kavuşması gerektiğinin altını çizen Meclis üyeleri, Başkan Yılmaz’dan bu iki kavşağa da proje talebinde bulundular.

Kentsel dönüşümde çalışmalar sürüyor…  

      Antakya’da son süreçte devam eden kentsel dönüşüm projeleri hakkında yeterli bilgiye sahip olamadıklarını da ifade eden Başkan Kutlu ve Meclis üyeleri, yapılabilecek bir bilgilendirme toplantısıyla, kentsel dönüşümün ne durumda olduğunu bilmek istediklerini aktardılar. Kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Yılmaz ise istenilen her durumda bu konu hakkında görüşme yapabileceklerini, gerekli bilgilendirmelerin de sağlanabileceğini aktardı. -Mehmet ÖZGÜN-