CHP İl Başkanı Güzelmansur:

CHP İl Başkanı Güzelmansur:

Çocuklar, geleceğimiz…

CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu belirtti. CHP İl Başkanı Güzelmansur, mesajında, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni 23 Nisan 1920’de açmasının ardından, bu anlamlı günü, millet egemenliğinin simgesi olmuş ve egemenliği sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan ettiğine dikkat çekti.
Başkan Güzelmansur, mesajında şunları kaydetti:
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş ve bu önemli gün, Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Meclis’in açılış günü olan 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu davranışı ile de çocuk hakları konusunu dünya gündemine taşımış, çocuklara olan sevgisini en üst seviyede ispat etmiştir.
Sevgili çocuklar, ülkemizin en değerli varlığı olarak; geleceğimizin güvencesi, yaşam sevincimiz ve umudumuzsunuz. Sizlere düşen görev; bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır.
Dileğimiz, tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

(Visited 1 times, 1 visits today)