CHP İl Başkanı Güzelmansur, Hatay çiftçisinin kan ağladığını, esnafın ise bittiğini söyledi:

CHP İl Başkanı Güzelmansur, Hatay çiftçisinin kan ağladığını, esnafın ise bittiğini söyledi:

Hükümet, Kaos İle Oy Peşinde!

CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, önceki gün gittiği Samandağ ilçesinde Partisinin Belediye Meclis Grubu toplantısında yaptığı konuşmasında, güçlü bir tarım şehri olan Hatay’da çiftçinin kan ağladığını, esnafın bittiğini, tüccarın ise iflaslarla karşı karşıya olduğunu kaydederek, “Hükümet, Hatay için özel önlemler alacağına, ülke genelinde kaos yaratarak oylarını arttırma peşinde”  açıklaması yaptı.

CHP İl Başkanı Güzelmansur, Hatay’da, Partisi CHP’nin çalıştığını, halka hizmet peşinde olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “CHP Hatay’da çalışıyor. Mahalle mahalle, ev ev dolaşıp halkın sorunlarını dinliyor ve çözüm üretiyor. CHP ve CHP’li Belediyeler, Hatay’da huzurun, barışın ve kardeşliğin teminatıdır. Bizde ayrıştırma yok, sevgi var, saygı var.”

Hatay’ın ekonomik açıdan sürekli geriye gittiğini, CHP Hatay İl Başkanlığı olarak ilimizin ekonomisinin daha iyiye gitmesi için çözüm önerileri olduğunu, TUİK rakamlarına göre geçmiş yıllara göre Hatay’ın daha kötü durumda olduğunun altını çizen CHP İl Başkanı Güzelmansur, şöyle devam etti: “Hatay, tarım alanında çok güçlüdür. Fakat çiftçimizi kan ağlıyor. 14 ülkenin kapısını kapatırsanız ihracat yapamazsınız. Dolayısıyla ekonomik açıdan iyi bir durumda olamazsınız. İlimizde çiftçi, esnaf ve tüccar, toplumun bütün kesimleri ekonomik çıkmaza girmiştir. CHP’yi Hatay’a, Türkiye’ye anlatmamız gerekiyor. Başkanlık sistemini Türkiye’ye getirmek istiyorlar. Zaten mevcut iktidar ülke yönetiminde bütün yetkilere sahiptir. Neden başkanlık sistemini getirmeye çalışıyorlar? Türkiye’yi kaos ortamına sokup, oylarını artırmaya çalışıyorlar. İnanıyoruz ki, insanlarımız daha bilinçlidir. CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’un önderliğinde başkanlık ile ilgili stratejimiz belirleyip çalışmalarımızı yapacağız.”

-Cemil Yıldız-