CHP İl Başkanı PARLAR,

CHP İl Başkanı PARLAR,

Dörtyol’daki afiş yırtma olayına dikkat çekti:


Milli Mücadele Anısına Zarar Veren Herkes Cezalandırılmalı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, yol üzerindeki, milli mücadele kahramanlarının resim ve fotoğraflarının tahrip edilmesiyle ilgili açıklamasında, vatandaşların, kullanılan siyasi dil sebebiyle kutuplaştırıldığını, kin ve düşmanlığa sevk edildiğini belirtti. Başkan Parlar, “Milli değerlerimize zarar verenler en ağır şekilde cezalandırılmalı” dedi.
Saldırıyı kınayan ve kendini bilmez kişilerin, bazı siyasilerden cesaret alabildiğine dikkat çeken Başkan Parlar, şöyle dedi:
“Milli mücadelenin ilk ayak sesi olan, Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki milli mücadele anıtına, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce saldırı düzenlendi. Fotoğraflarda ciddi derecede hasar var. Fakat önemli olan bir diğer husus da bunu yapan kişi ya da kişilerin hangi cüretle bunu yapabiliyor olması. Bu, kabul edilebilir bir şey değil. Bunun sorumlusu, aslında halkı kin ve düşmanlığa sevk edenler ve bu tür olaylarda failleri cezasız bırakanlar ya da az ceza ile olayın üstünü kapatmaya çalışanlar. Fakat biz buna asla buna müsaade etmeyeceğiz. Bu çirkin saldırıyı gerçekleştirenler acilen yakalanmalı ve en büyük cezaya mahkum edilmeli. Bu da tarih bilmez cühela insanlara ders niteliğinde olmalı.” -Duygu Ertaş-