CHP İl Başkanı PARLAR, Dış Politikayı eleştirdi:

CHP İl Başkanı PARLAR, Dış Politikayı eleştirdi:

En Çok Mülteci Barındıran Ülke Konumuna Düşürüldük

CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Türkiye’nin Ortadoğu politikasını eleştirirken, “Yanlışlarla, ülkemiz, en çok mülteci barındıran ülke konumuna getirildi” dedi.

CHP Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, ülkemize yönelik son günlerde artan kitlesel göçlerin toplumda büyük endişe yarattığını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP iktidarının uyguladığı yanlış dış politikayı eleştirdi.
Ekonomik krizin zirve yaptığı, işsizliğin 10 milyonu aştığı, esnafın ve çiftçinin borç batağında olduğu, gençlerin hayata umutsuz baktığı böyle bir dönemde, yüz binlerce insanın denetimsiz bir şekilde ülkemize alınmasına, Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetlerinin yanlış dış politika ve kişisel ihtiraslarının sebep olduğunu vurgulayan Parlar, “Uygulanan yanlış dış politikanın; göçmen karşıtlığına ve ırkçılığın artmasına sebep olduğunu, bu ağır faturayı ve bedeli zor durumda olan mülteciler ve günden güne yoksullaşan halkımız ödemektedir” dedi.
CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, şöyle devam etti:
“Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümetlerinin yanlış dış politika ve kişisel ihtirasları, ülkemizi dünyada en çok mülteci barındıran ülke konumuna düşürmüştür. Bu ağır faturayı ve bedeli zor durumda olan mülteciler ve günden güne yoksullaşan halkımız ödemektedir. Yabancı düşmanı değiliz, ırkçı da değiliz, ama ülkemiz topraklarının Avrupa ülkelerinden alınan rüşvetle, mülteci deposu olmasına şiddetle karşıyız. İktidar olduğumuzda, Genel Başkanımızın ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ politikası bu sorunu kökten çözecektir.”
-Cemil Yıldız-