CHP Lideri Kılıçdaroğlu mesajı, gıda sektörüne:

CHP Lideri Kılıçdaroğlu mesajı, gıda sektörüne:

10 Hayata Kalma Ürününe Zam Yapmayın,

Zararınızı CHP İktidarında Karşılarız…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kış öncesi hayatta kalmak için gerekli olarak tanımladığı 10 gıda ürününe zam yapılmamasını isterken, sektör temsilcilerine ve tüccara hitaben, “Zam yapmayın! Belki zarar edeceksiniz, ama bunu CHP iktidarında telafi ederiz, sizi mağdur ettirmeyiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna açıkladığı mesajı şöyle:

“Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın içine sokmaktadır.

Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörümüzün değerli paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin acilen gereken 6 adımı açıkladım.

Değerli Sektör Yöneticisi… Söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş, ‘10 Hayatta Kalma Ürünü’ için, kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim.

Bu ürünler; Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir. Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız.

Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakarlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız. Kara kışı atlatabilme adına, halkımız için bu adımı atacağınıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.” -Duygu Ertaş-