CHP Milletvekili M.Güzelmansur:

CHP Milletvekili M.Güzelmansur:

Hatay’ın Önceliği, Sınır Kapılarının Açılması…

Hatay CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur, ilimizin Ortadoğu’ya açılan Cilvegözü ve Yayladağı sınır kapılarının tam kapasite ile hizmet vermesinin, ilimizin önceliği olduğunu söyledi.

Dün sabah Gazetemizi ziyaretle, Gazetemiz sahibi Sinan Seyfittinoğlu ve Yazı İşleri Müdürümüz Cemil Yıldız ile sohbet eden Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Yayladağı sınır kapısının açılmasıyla birlikte, Hatay üzerinden Türkiye’nin 14 ülkeye açılacağını, bu yönde TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi olarak birtakım girişimleri olduğunu, olumlu sinyaller de aldığının altını çizerek, “Hatay ekonomisi, Ortadoğu’ya açılmadıkça, beklenen düzeye gelemez. Hatay’da barış ve huzur varsa, Türkiye’de de barış ve huzur vardır” açıklaması yaptı.

Güzelmansur, Antakya’ya bağlı Kuzeytepe, Büyükdalyan, Karaali, Maşuklu, Güzelburç ile Serinyol Mahallelerine doğal gaz hizmetinin gelmesi için çok özel girişim ve çabalarda bulunduğunu da hatırlatarak, “İstediğimizi elde ettik. Kazmalar vuruldu, çalışmalar hızla sürüyor. Ekim ya da Kasım ayında bölgeye doğal gaz hizmetinin gelmesini bekliyoruz” dedi. -Haber/Cemil Yıldız-