CHP Samandağ Gençlik Kollarından duyarlı davranış

CHP Samandağ Gençlik Kollarından duyarlı davranış

Sokak Hayvanlarına Mama Desteği

CHP Samandağ Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları ve Gençlik Kolları üyeleri, koronavirüsle mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağında,sessiz dostları unutmadı.
Sokak hayvanları için belirli noktalara mama ve yiyecek bıraktıklarını belirten CHP Samandağ Gençlik Kolları Başkanı Reyhanoğulları, “CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanımız Barış Birim, İl ve İlçe yöneticilerimizle beraber, COVID-19’la mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla beraber dışardaki canlı dostlarımız için belirli noktalara mama ve yiyecek bıraktık.
Son zamanlarda, sosyal medya ve haber sitelerinde, ilçemizde bazı kirli ellerin köpekleri zehirlediğine yönelik çıkan haberler olmuştur. Bu zor süreçte, doğanın ve bir parçası olan canlıların önemini daha bir anlamamız gerekiyor.Bir çok bilimsel araştırmaya konu olan köpeklerin, insana manevi açıdan büyük bir yarar sağladığı ortaya konulmuştur. Biz insanların da, dostlarımıza aynı derecede sevgiyle ve merhametle yaklaşmamız gerekiyor. Farkındalığı yüksek bir ilçeyiz. Herkesin elinden geleni yapacağından eminim” dedi. Mehmet ÖZGÜN