CHP Tarım Heyeti İlçelerde

CHP Tarım Heyeti İlçelerde

İlimizde geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan aşırı sıcaklardan etkilenen tarım üreticilerinin sıkıntısını yerinde gözlemlemek üzere, CHP Genel Merkezi tarafından ilimize bir heyet gönderildi. Heyet, geçtiğimiz iki hafta sonunda, Dörtyol ve Erzin ilçelerinde ziyaretlerde, temaslarda bulundu, narenciye üreticilerinin sıkıntılarını dinledi. CHP heyetinde; Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir ile Serkan Topal yer aldı.
Heyet, geldiği ilimizde, Dörtyol ile Erzin ilçesi narenciye üreticisinin sorularını dinledi, partinin ilçe teşkilat yöneticileriyse bir araya geldi. CHP heyeti, bu arada Antakya’ya da geldi ve İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar ile bir araya geldi.
Ziyaretleri değerlendiren Milletvekili Mehmet Güzelmansur, şu kısa mesajı verdi:
“Genel Merkez’den gelen arkadaşlarımız yanı sıra, ilimiz Hatay Milletvekilleri Serkan Topal, İsmet Tokdemir ve Suzan Şahin ile birlikte, Hatay’da tarımda yaşanan doğal afetin oluşturduğu hasarları ve çiftçinin sorunlarını tespit etmek için yaptığımız ziyaretler ve görüşmelerden sonra, Hatay İl Başkanlığımızı da ziyaret ederek, Parti örgütümüz ile bir araya geldik.”
Milletvekili Güzelmansur’un Dörtyol ziyareti değerlendirmesi de şöyle:
“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle, doğal afetin verdiği zararları tespit etmek amacıyla Hatay’a gelen Genel Başkan Yardımcımız Bursa Milletvekilimiz Sayın Orhan Sarıbal, Niğde Milletvekilimiz Sayın Ömer Fethi Gürer, Hatay Milletvekili arkadaşlarım Sayın Suzan Şahin ve Sayın İsmet Tokdemir ile birlikte Dörtyol İlçe Başkanımız Sayın Gökhan Özer’i ve kıymetli Partililerimizi ziyaret ettik.” -Cemil Yıldız-