CHP’de Aday Adayı Bilmecesi

CHP’de Aday Adayı Bilmecesi

Defne’de ÇOK, Antakya’da YOK!

Belediye Başkanlığı ile Belediye Meclisi aday adaylığı başvuru süresi uzatılan CHP’de Antakya ile Defne ilçelerinde ilginçlikler yaşanıyor. Defne ilçesinde 15’e yakın isim belediye başkan aday adaylığı için kulislerde dolaşırken, Antakya ilçesinde ise CHP’nin başkan aday adayı bulmada zorlandığı ifade ediliyor.
Edinilen bilgilere göre, Defne ilçesinde geçtiğimiz hafta sonuna kadar 5 aday adayı resmi başvuruda bulunurken, 5-6 ismin ise başvuru süresinin uzatılması üzerine beklemeye girdiği öğrenildi.
Defne ilçesinde CHP’den belediye başkan aday adaylığı resmi başvurusunda bulunan, açıklama yapan ya da nabız yoklayan isimler şunlar:
İbrahim Yaman, Selim Matkap, Nidal Özdemir, Sıtkı Aslan, Züheyr Günal, Hikmet Mengüllüoğlu, Bedir Yolcu, Mehmet Daraoğlu, Fehim Dede, Mehmet Alyanak, Mithat Büyükaşık, İbrahim Güzel, Selahattin Atahan, Selahatin Eskiocak, Yılmaz Özbay.
Öte yandan, CHP Antakya ilçesinde ise belediye başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulunan tek kişi olduğu öğrenildi. Hikmet Güzelmansur’un aday adaylık evraklarını teslim ettiği öğrenilen CHP’de bu hafta içinde Abdulhay Denizli yanı sıra, ismi tanınmış bir müteahhit ile bir kurum yöneticisinin daha başvuruda bulunacağı ifade ediliyor. -Cemil Yıldız-