CHP’de İl ve 15 İlçe Kadın Başkanından Ortak Mesaj:

CHP’de İl ve 15 İlçe Kadın Başkanından Ortak Mesaj:

Kadın: sevgi, özveri, emeğin sembolü…

CHP Hatay İl Kadın Kolu Başkanı Filiz Haksöz, 15 ilçe kadın kolu başkanıyla verdiği ortak mesajında, kadını, “sevgi, fedakarlık ve emeğin sembolü üzerine oturtarak, Kadınlarımızın, toplumsal yaşamımızın onurlu bireyleri olarak, hayatın her alanında yer aldığı 8 Mart’lar yaşamayı diliyoruz” temennisinde bulundu.
CHP Hatay Kadınlar Kolu İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Filiz Haksöz’ün mesajı şöyle:
“Kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği, kadınların hayatın her alanında yer aldığı, yönetimin her aşamasında temsil edildiği, daha güçlü ve daha çağdaş Türkiye’yi birlikte yaratabileceğimize olan inancımızla, tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in odak noktasında yer alan, Cumhuriyet’in kurulmasında önemli bir misyon üstlenen, modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olan, sosyal ve siyasal haklarına birçok dünya ülkesinden önce kavuşmuş olan kadınlarımız, ne yazık ki günümüzde şiddete, eşitsizliğe ve ayrımcılığa maruz kalmaktadır.
Kadınlarımızın yaşadıkları birçok zorluğun yanında, kadına şiddet, toplumsal sorunların başında hala yerini korumaktadır. Kadınlar; siyasal, ekonomik ve sosyal alanda haklarını elde etmek için çalışmakta ve maruz kaldıkları şiddet, tecavüz ve saldırılara karşı da kendilerini korumak için mücadele vermektedirler.
Kadınlarımızın yaşam hakkı için verdikleri mücadelede yanlarında yer almak ve birlikte mücadele etmek, hepimizin asli görevidir. Kadınların, hayatın her alanında eşit haklara sahip bireyler olması için verilen hak mücadelesinde, Cumhuriyet Halk Partisi olarak yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz. Sevginin, fedakarlığın ve emeğin sembolü olan kadınlarımızın, toplumsal yaşamımızın onurlu bireyleri olarak hayatın her alanında yer aldığı 8 Martlar yaşamayı diliyoruz.”
CHP Kadınlar Kolu İl Başkanı Filiz Haksöz’ün bu mesajına imza atan, Partinin 15 İlçe Kadın Kolu Başkanı ise şöyle sıralandı:
Alev Gümüş (Antakya), Nurten Akpınar (Defne), Leman Yılmaz (Arsuz), Nurhayat Kılınç (İskenderun), Yüksel Berber (Samandağ), Meryem Saydam (Belen), Özgül Çevik (Yayladağı), Fadiye İsmetoğlu (Altınözü), Zeynep Bayar (Payas), Meral Çetin (Dörtyol), Nermin Danış (Erzin), Belgin Belkız Ağca (Kırıkhan), Çiğdem Kanat (Kumlu), Elif Ateşoğlu (Reyhanlı), Tuba Sayın (Hassa). -Selvi Günay-