Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

CHP’de seçim kazanamayan bir adaydan örnek tavır:

CHP’de seçim kazanamayan bir adaydan örnek tavır:
  • 10.02.2018
  • 1.478 kez okundu

2019’a kadar çalmadık kapı bırakmamalı

CHP’de iki ay önce gerçekleşen Antakya İlçe Başkanlığı seçimini kaybeden Antakyalı Harita Mühendisi Kenan Kantarcı; Partisinin, 2019 seçimlerine endekslenmesi, tüm kurul ve kurulların yönetici ve üyeleriyle beraber seçmenin kapısını çalarak sıkıntıları paylaşması gerektiğini belirtti.
Partinin İlçe Başkanlığı seçimini kaybetmesine rağmen Partisine küsmeyen ve çalışmaya devam eden Kenan Kantarcı’nın kaleme aldığı ileriye yönelik stratejiyi anlatan yazısı şöyle:
“Parti içi seçimler bitti ve bundan sonra artık 2019 başkanlık seçimlerinden de önemli olan 2019 yerel seçimler ve ardından da başkanlık seçimleri… Bu süreçte CHP ye çok önemli görevler düşüyor. Yerel seçimleri almak ve buradan alınacak güçle de devlet başkanlığı seçimlerini mevcut iktidara bırakmamak gerekiyor. Zira eğer 2019 seçimlerinde iktidar değişikliği gerçekleşmezse, bundan sonrasını, ülkenin cumhuriyet ve demokrasisi adına geleceğini düşünemiyorum bile açıkçası.
Bu gerekçe ile diyorum ki… Parti içi seçimlerde yarışa girmiş, bir tarafı desteklemiş veya birilerine gönül vermiş olabiliriz. Kazandık veya kazanmadık! Önümüzdeki 2019 seçimleri açısından bunun hiç bir önemi olmaz.
Yalnız CHP değil, tüm Partiler, el birliği ile Parti içlerindeki küskünlükleri askıya alarak, birlik ve bütünlük içerisinde 2019 seçimlerine doğru mücadele etme zaruriyeti vardır.
Herkes kendini, kendi Partisinde, bir Kemal Kılıçdaroğlu gibi, bir Selahattin Demirtaş gibi, bir Meral Akşener gibi görmeli ve o şevkle partisini daha da ileri taşıyabilmek adına çalışmalı, ülkenin tüm vatanseverlerini ortak bir cephede buluşturabilmelidir.
Demokrasinin unsuru olan Parti içi seçimlerini herkesin geride bırakıp, bugünden tezi yok, seçilen Parti yöneticileri ile el ele vererek, Parti içindeki yarışta oluşan o tatlı heyecanı sürdürerek, 2019 ülke yerel ve genel seçimleri için mücadele etmelidir.
CHP Antakya İlçe Başkanlığı’na adaylığını koymuş ve seçime girmiş biri olarak, kendi adıma ben bunu yapacağım. Benimle birlikte, sağduyu taşıyan tüm Partilileri de çalmadık kapı bırakmamak üzere buna davet ediyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ