CHP’de tüm üyelerle aday tespitine destek

CHP’de  tüm üyelerle  aday tespitine destek

CHP’de, geçmiş yıllarda milletvekili, belediye başkanı, meclis üyeliği yapmış ya da yetkili kurullarda görev almış bazı isimlerin ortak imzasıyla, Partide tüm üyelerin katılımı ile aday belirlenmesi şeklinde beliren ağırlıklı görüşün desteklendiği belirtildi.
CHP’de geçmiş yıllarda seçimle görev almış; Dr. Züheyr Amber, Dr. Yüksel Oymak, Hasan Turunç, Selahattin Atahan, Ali Karaçay, Hikmet Karaali, Remzi Reyhanioğlu, Hüseyin Yoğun, Selahattin Altınöz, Abdullah Korkmaz, Şevleda Uzun, Selahattin Kara ve Zeki Özer’in imzasıyla yayınlanan ortak açıklamada şöyle denildi:
“Bizler; geçmişte milletvekili, belediye başkanı, meclis üyeliği ve benzeri toplumsal görevler üstlenmiş ve bugün de sivil toplum kuruluşlarında görev alan insanlar olarak, önümüzdeki yerel seçimler Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday belirleme yönteminin demokratik bir şekilde tüm seçmenlere sorularak belirlenmesi şeklindeki görüşü sevinçle karşıladık. Demokratik yöntem ve ilkelerin gittikçe terkedildiği ve kararların bir kişi tarafından alındığı ülkemizde böylesine demokratik bir yöntemin ilk kez ilçelerimizde denenecek olması ayrıca gurur kaynağı olmuştur.
İnanıyoruz ki, demokrasiden yana yurtsever halkımız bu yöntemle en iyi kararı verecektir. Aday belirleme işleminin başarıya ulaşması ve Türkiye’ye örnek olması için duyarlı tüm insanlarımızın çaba harcayacağına ve demokrasi dersi vereceğine inanıyoruz. Her türlü desteğe hazır olduğumuzu da kamuoyuna ve yetkililere duyururuz.” -Cemil Yıldız-