CHP’li 10 Üye;

CHP’li 10 Üye;

Başkanlarının Meclisi olağanüstü topladığı oturuma katılmadı!

Neredesiniz Beyler?

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, önceki gün, Başkanlığın teklifi kapsamında olağanüstü toplandı. Gündemde, Dörtyol İçme Suyu Şebekesi işinde kullanılmak üzere, 11 Milyon 500 Bin Euro’luk, Fransız Kalkınma Ajansı’nın vereceği hibe kredinin kullanımı ve Başkan’a yetki verilmesi yer aldı. Hibe onayı çıktı. Ancak hibenin kullanımı konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yetki Meclis’ten çıkmadı. AKP ve MHP’li toplam 46 üye ‘RED’ oyu verirken, CHP-İYİ Parti ittifakının 30+6 toplam 36 üyesinden katılan 26’sının ‘EVET’ oyu yetmedi. CHP’li 10 üye ise toplantıya katılmadı!

10 CHP’li üye toplantıya katılsa, sonuç değişir miydi? Belki ‘hayır’, ama en azından samimiyet sınavından alınlarının akıyla çıkmış olurlardı.

CHP ve İYİ Partili toplam 36 üye ‘EVET’ oyu verip Başkanlarının yanında olduklarını gösterselerdi, çok daha şık olurdu. En azından, kendi Belediye Başkanlarına yetki vermekten kaçan üyeler olarak anılmazlardı!

Olağanüstü toplantının olacağı, günler öncesinden belliydi. Üyelere tek tek tebliğ edildi. Ölüm ve ciddi sağlık sorunu dışında katılamama mazereti olmamalıydı.

İşte, Partisini, Belediye Başkanını en zor dönemde yalnız bırakan ve olağanüstü meclis toplantısına katılma zahmetinde bulunmayan CHP’liler şunlar:

Lütfü Savaş (Kendine yetki toplantısına katılmadı)

Refik Eryılmaz-Samandağ Belediye Başkanı

Orhan Ateş

Filiz Haksöz

İbrahim Durmuş

Bestami Kılınç

Ali Mutlu

Eren Paşa

Atiye Sönmez Erdoğdu

Ali Kemal Kömür

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısında, 12 üye salonda yoktu. Bunların 10’u CHP’li!

Şimdi de CHP’li Partililer soruyor:

-Neredesiniz beyler?

-Haber/Cemil yıldız-