Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li 2 Vekil TBMM’ye kanun teklifi verdi:

“Reyhanlı’ya Gazilik” CHP Hatay

“Reyhanlı’ya Gazilik”

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal ve Birol Ertem’in girişimiyle, ilimiz Reyhanlı ilçesine, uğradığı terör saldırıları dolayısıyla “Gazi Reyhanlı” ismi verilmesi teklif edildi. Kanun teklifinde, Reyhanlı’nın son beş yıldır yaşanan terör olaylarında gösterdiği soğukkanlı ve dik duruş karşısında “Gazi” ünvanının verilmesi talep edildi.
CHP’li Topal, kanun teklifinin gerekçesiyle ilgili şunları dile getirdi:
“Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarının ağır etkileri, Suriye sınırında bulunan Reyhanlı ilçesinden yakından hissedilirken, sadece 20 Ocak 2018 tarihinden bu yana Afrin’den Reyhanlı’ya toplam 36 adet füze atılmıştır. Bunun sonucunda 2 vatandaşımız şehit olurken, 48 vatandaşımız yaralanmıştır. Çok sayıda ev, işyeri ve araçta maddi hasar meydana gelmiştir.”
-TERÖRE PRİM YOK-
Reyhanlı’ya her an roket ya da füze atılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirten Topal, “ Ne Cilvegözü patlaması, ne Reyhanlı İlçe merkezinde yaşanan hain terör saldırıları, ne Kırıkhan’a düşen füzeler yöre halkını yıldıramayacaktır. Tüm bu zorlu şartlara rağmen yöre halkının hiçbir şekilde teröre prim vermemesi, askerlerimizin yanında dimdik duruşu takdire şayandır” dedi.
Serkan Topal, saldırılar sonrası düşen her bombanın yerini saatler sonra dev Türk Bayraklarının aldığını da belirterek, vatandaşlarımızın, korkmadan ve kahramanca ilçesinde kalarak askerlerimize destek olduklarını vurguladı.
Reyhanlı ilçesine “Gazilik” unvanın verilmesinin bölge halkı tarafından da haklı gerekçelerle onay gördüğünün altını çizen CHP’li Vekiller, Topal ve Ertem, Reyhanlı halkının göstermiş olduğu cesaret örneğinin karşılıksız bırakılmamasını arzu ettiklerini bildirdiler.
-YİĞİDİN NAMI-
CHP’li Ertem, buna dair yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Türkiye’nin sınırlarında ve Afrin’e yönelik güvenlik ve istikrarın sağlanması amacıyla, Zeytindalı Harekatı kapsamında teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak hedeflenirken, Afrin bölgesindeki teröristler tarafından atılan roketler ve füzeler sonucu ne yazık ki Reyhanlı’mızda şehitler ve çok sayıda yaralı vardır.
Bu operasyon sürecinde ve bundan önceki terör operasyonlarında en büyük hak, her an ölümle karşı karşıya gelen Suriye sınırında bulunan Reyhanlı’daki halkımızın, şehit olan vatandaşlarımızın ve gazilerimizindir. Bu nedenle, Reyhanlı’nın isminin ‘Gazi Reyhanlı2 olarak değiştirilmesi, hem Reyhanlı’mızın verdiği şehitlerin ve yaralanan gazilerimizin dökülen kanlarının Reyhanlı isminde tecelli etmesini sağlayacak, hem de Reyhanlı’mız verdiği şehitler ve gazilerle ölümsüzleşeceği bir biçimde ‘Gazi’ sıfatı ile anılmış olacaktır. ‘Yiğitler namıyla anılır’… Reyhanlı bunu fazlasıyla hak etmektedir.
Reyhanlı halkına, her an atılan füze ve roketlere karşı gösterdikleri cesaretten, askerlerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”
-Cemil Yıldız-