CHP’li Başkandan SMA hastalarına gelir sağlama önerisi

CHP’li Başkandan SMA hastalarına gelir sağlama önerisi

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, Valilik tarafından kamulaştırılan, Atatürk Caddesi’ndeki eski Antakya Oteli yerindeki restoran ve sosyal tesislerin kamu eliyle işletilmesini ve elde edilecek gelirin bir kısmının da SMA hastalarına aktarılmasını istedi. CHP İlçe Başkanı Ümit Kutlu, bu çağrısını Vali Rahmi Doğan’a yaptı.
Hatay’a geldiği günden itibaren birçok başarılı projeye imza attığını belirttiği Hatay Valisi Rahmi Doğan’a hizmetleri için teşekkür eden CHP’li Başkan Ümit Kutlu, önerisiyle ilgili şu paylaşımı yaptı:
“Haziran ayında faaliyete girerek ve restoran hizmeti verecek olan sosyal tesisin, özelleştirilmeyip, Valilik’te kalmasını, elde edilecek gelirin yarısının da SMA hastası çocuklara verilmesi konusunun ele alınmasını istiyoruz.
Zira SMA hastası çocuklar ve aileleri, perişan halde. Siyasi Parti gözetmeksizin, onlara yardım etmek boynumuzun borcudur. SMA hastası çocukların tedavi masrafları oldukça fazla ve aileler, minicik yavrularını kaybetmek istemiyor.
Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan’ın bu konudaki hassasiyetine güvenerek, eski Antakya Oteli yerine yapılan sosyal tesisten elde edilecek gelirin yarısının minik yavrularımıza aktarılmasını rica ediyorum.” -Cemil Yıldız-