CHP’li Belediyelerden Tarım Zirvesi

CHP’li Belediyelerden Tarım Zirvesi

30 Eylül-2 Ekim’de, tüm CHP’li belediyelerin katılımıyla İstanbul’da bir tarım zirvesi düzenleniyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, zirveyle, bundan sonraki yol haritasını belirleyeceklerini söyledi.

Hatay ve diğer kentlerdeki CHP’li Belediyeler, Genel Merkez tarafından İstanbul’da düzenlenmesi planlanan Tarım Zirvesi’ne hazırlanıyor. Konuya ilişkin bir yazılı açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ülkenin en temel sorunlarından birinin tarımsal üretimde yaşandığını söyledi.
CHP olarak, Partili belediyelerde yeni bir tarım seferberliği başlatacaklarını ifade eden Torun, şunları kaydetti:
“30 Eylül-2 Ekim’de, tüm belediyelerimizin katılımıyla İstanbul’da bir tarım zirvesi düzenliyoruz. CHP’li belediyeler, yerli üreticiye büyük katkılar veriyor. Bu zirvemizde de belediyelerimizin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacak ve bundan sonraki yol haritamızı belirleyeceğiz.
Şimdi yerel yönetimlerde, ardından ise iktidara geldiğimizde, tarım için hangi adımları atacağımızı ortaya koyacağız. Sayın Genel Başkanımız da burada bir konuşma yaparak, Partimizin tarım politikasını milletimize açıklayacak.”
-TARIMA DESTEK-
CHP’li Belediyeleri, tarımsal destekler ve üretime/üreticiye katkı konusunda organize etmeyi planlayan uygulama kapsamında en iyi örneklerden biri de Hatay Büyükşehir Belediyesi. Uzun bir süredir tarımsal üretim yapan kesimle ortak çalışmalar yapan Büyükşehir Yönetimi, yerli üretime ve çiftçilere destek vermek amacıyla geliştirdiği projelerle dikkat çekiyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın bu konudaki yaklaşımı ise net:
“Bizim, çiftçilerimiz ile birlikte olma arzumuz devam edecek. Bundan sonraki süreç içerisinde daha fazla katkı sağlayacak ve üreticilerimizin yanında olacağız. Hatay’daki kırsal kalkınmayı en üst seviyeye çıkartıp, diğer şehirlere örnek olmak istiyoruz” -Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)