Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li büyükşehir belediye başkanları…

Görüşme, basına kapalı gerçekleştirildi!

Görüşme, basına kapalı gerçekleştirildi!

Seçim yaklaştıkça, CHP’li belediyelere karşı kara propagandanın artacağını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Hatay ve diğer CHP’li, Büyükşehir Belediye Başkanlarının CHP Genel Merkezi’ndeki gündemine dair konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti genel merkezinde, CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.Basına kapalı gerçekleştirilen kabul sonrası açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bir gazetecinin, “Belediye başkanları, Ordu’daki toplantıdan sonra Genel Başkan ile görüşme gerçekleştirdi. Gündemde ne vardı?” sorusu üzerine, 11 Büyükşehir Belediyesinin kendi illerinde daha önce bu tür toplantıları düzenlediğini anımsattı.

Şu ana kadar toplantılarda ilk turun tamamlandığını, ardından Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkanlarıyla bir araya geldiklerini anlatan Torun, “Toplantıda birçok konu konuşuldu, ama en önemlisi de son günlerde, özellikle belediyelerimize kurulmaya çalışılan kumpaslar, iftiralar, karalama kampanyaları üzerine daha kararlı, organize şekilde gitmek. Hem Belediye Başkanlarımız kendi arasında hem genel merkez, belediyelerimiz işbirliğiyle, bu kara propagandaya karşı güçlü şekilde ses çıkarmak ve bundan sonra atılacak adımlar olduğunda bir karalama, iftira, kumpas olduğunda da en sert şekilde cevap vermek üzere karar alındı. Bunu da Sayın Genel Başkan ile paylaşmak, aktarmak üzere geldiler” değerlendirmesinde bulundu.

-İTİBARSIZLAŞTIRMA-

Seçim yaklaştıkça, CHP’li belediyelere karşı kara propagandanın artacağını savunan Torun, şunları kaydetti:

“Bizim belediyelerimizde hiçbir şey bulamazlar. İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı orada. Çalışan personelin soruşturmasını yapan onlar. Suçlu mudur değil midir, onun belgesini veren onlar. Ama sanki belediyelerimizde bir suç varmış gibi bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Sabaha karşı baskınlar yaparak bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Bir dosyayı, görevliyi göndererek alması mümkünken, elli tane polisi kapıya dayayarak, sabaha karşı sadece bir dosya almak için önemli bir olay varmış gibi belediyeye gönderiyorlar. Bunların hepsi algı yaratma çabası. Biliyorlar ki yerelden genele iktidarı kuracağız. Yerel yönetimlerimiz de başarıyla görevlerini devam ettiriyorlar. Gerçekten, her türlü baskıya, engellemelere rağmen olağanüstü işler yapıyorlar, ilkleri gerçekleştiriyorlar. Ama maalesef, belediyelerimizi bir şekilde karalayarak itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar.”

Tamer Yazar