CHP’li Dudu’nun FETÖ iddiaları

CHP’li Dudu’nun FETÖ iddiaları

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım’ın FETÖ soruşturmaları yaptığını, ancak bu Yargıcın, çocuklarını FETÖ okullarında okuttuğunu öne sürdü.
Milletvekili Mevlüt Dudu’nun FETÖ iddiaları şöyle:
“Daha önce FETÖ soruşturması yapan Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yıldırım’ın çocuklarının FETÖ okullarında okuduğuna ilişkin önerge vermiştim. Sayın Yıldırım, bu soru önergesinden sonra çocuğunun FETÖ okulundan mezun olmadığını öne sürmüştür.
Oysaki Mustafa Yıldırım, 17-25 Aralık olayından aylar sonra çocuklarından birini FETÖ okullarından alıp devlet okullarına yazdırmıştır. Diğer çocuğu ise FETÖ okulundan mezun olup Hukuk Fakültesi’ni kazanmıştır. Bu çocukların ismini yazmıyoruz. Bu duruma ilişkin ikinci bir soru önergesi verdim. Önergemi, 16 Ocak’ta verdim. Nitekim Mustafa Yıldırım, HSYK 1. Dairesi’nin 19 Ocak 2017 tarihli 92 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile görev yeri değiştirilen 16 başsavcı arasında yer almıştır. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na alınmıştır. Bir nevi kızak göreve çekilmiştir. İkinci önerge-mi ekte sunuyorum. Konu, devlet içindeki FETÖ yapısının ne kadar karmaşık ve ülke adaleti açısından soru işaretleri ile dolu olduğunu ortaya koymaktadır.” -Mehmet Özgün-

(Visited 1 times, 1 visits today)