CHP’li Gençler referandumu bekliyor

CHP’li Gençler referandumu bekliyor

Sokak Sokak, Ev Ev Dolaşılacak…

CHP Hatay İl Gençlik Kolları, referandumda ‘HAYIR’ oyu çıkması için var güçleriyle çalışılacağını duyurdu. CHP Hatay İl Gençlik Kolu Başkanı Ümit Kutlu, yönetici ve üyeleriyle yaptığı toplantı sonrası şu açıklamayı yaptı:

“CHP Hatay Gençlik Kolları İl Yönetimi olarak, 15 İlçe Gençlik Kolları Başkanımız ile bir araya gelerek, ‘başkanlığa’ karşı atılacak adımları konuştuk.

Bugünden sonra, Cumhuriyet Halk Partili her genç, partili kimliğini bir kenara bırakıp başkanlığa karşı vatansever gençler olarak mücadelesini verecek. Çünkü değiştirilmek istenen rejim ve içi boşaltılmaya çalışılan Cumhuriyetimiz, ülkemiz için dönüm noktasındır. Vatanına, milletine ve bayrağına aşık biz gençler, emperyalist güçlerin dayatmaya çalıştığı ‘başkanlık sistemi’ne asla geçit vermeyeceğiz. Emperyalizmin ülkemiz üzerinde oynamaya çalışmasına asla müsaade etmemekle birlikte, bizler, vatansever gençler olarak ikinci kurtuluş mücadelesini başlatıyoruz. Mahalle mahalle, sokak sokak gezerek, ‘başkanlık sistemi’nin ilerde bizleri birbirimize düşürme amacı güden emperyalizmin bir oyunu olduğunu tüm halkımıza anlatacağız.

Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz için bir adım öne çıkıyoruz. Meclis’te vekillerimize saldıran zihniyeti; Soma’da madencileri, Eskişehir’de Ali İsmail’i tekmeleyenlerden tanıyoruz. Ülke genelinde, gençlik kollarımıza olan fiziki ve hukuki baskıyı, geçmişte Mustafa Kemal’e padişah tarafından çıkarılan tutuklama kararından tanıyoruz. Ve şunu çok iyi biliyoruz ki, son CHP’li kalana kadar Cumhuriyet’i savunmaya devam edeceğiz, korkmuyoruz. Biz, korkusuzluğu, 1881’de gözlerini açan Selanik’li bir yetimin ‘ülkede her şey bitti’ dendiği anda Cumhuriyeti ilan etmesinden biliriz. Mustafa Kemal’in evlatları emanete sahip çıkacak ve Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Ne başkanlığa ne de hilafete asla geçit vermeyeceğiz. Yaşasın Laik Cumhuriyetimiz.”  -Gökay Gökdemir-