CHP’li gençler Reyhanlı’da

CHP’li gençler Reyhanlı’da

Kapı kapı dolaşıyorlar

CHP İl Gençlik Kolları Başkan ve yöneticileri, ilin 15 ilçesini karış karış dolaşıyor. Ümit Kutlu başkanlığındaki Gençlik Kolları yönetici ve üyeleri, bu kapsamda önceki gün Reyhanlı’daydı. Ümit Kutlu, Reyhanlı ziyaretini değerlendirirken, “Reyhanlı Gençlik Kollarımız ile birlikte, Reyhanlı İlçe Başkanımız Ruşen Bağatur’un da katılımı ile Reyhanlı ilçemizin Bükülmez Mahallesi’nde referandum çalışmalarını sürdürdük, halkımıza neden hayır denmesi gerektiğini anlattık” dedi.
CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu’nun değerlendirmesi şöyle:
“Halkımız, 16 Nisan’da, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve geleceği için hayırlı bir iş yapacak. 23 Nisan 1920’de güneşli ve hayırlı bir Cuma günü, egemenliğin saraydan alınıp millete verildiği gündür. Yine bir Nisan ayında, millete verilen egemenliği saraya tekrar vermeye kalkanlar en büyük gafletin içindedirler. Biliyoruz ki, 16 Nisan tarihi de 23 Nisan tarihi gibi hayırlı olacaktır. Ülkemizi tek adam rejimine getirecek ve ilerde ülkemizin eyaletlere ayrılmasına neden olacak bu anayasa değişikliğini, biliyoruz ki hiç bir vatansever vatandaş kabul etmeyecektir. Bildiğimiz ve sahada gördüğümüz bir şey varsa, o da, ‘Evet’ çıkması yönünde çalışma yapıyor gibi gözüken AKP’nin çok sayıda yöneticisinin ve seçmeninin de ‘hayır’ oyu kullanacağıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin referandum ile ilgili yaptırdığı anketler gerçeği yansıtmamakla birlikte, hatırı sayılır sayıda gizli hayırcıların olduğu gerçeğini bildiklerini de biliyoruz.
Hangi partiden, hangi görüşe mensup olursa olsun, bayrağımız ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için tek adama devredilmeyecek kadar kutsal, şehitlerimizin kanları ile bezenmiş bu topraklar da ileride ülkemizi bataklığa sürükleyecek başkanlık sistemine asla müsaade etmeyeceğiz. 16 Nisan referandumunun sonucunu büyük oranda gizli hayırcılar belirleyecektir.” -Gökay Gökdemir-

(Visited 1 times, 1 visits today)