Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

CHP’li kadınlar:

CHP’li kadınlar:
  • 09.03.2021
  • 565 kez okundu

8 Mart, hak mücadelesindeki kadınlara saygı duruşu…

CHP Hatay İl Kadınlar Kolu Başkanlığı’nın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajında, 8 Mart’ın, sadece eşit ve özgür bir geleceğin iradesi değil, aynı zamanda hak mücadelesi veren tüm kadınlara saygı duruşu olduğu vurgusu yapıldı.
Dün İl Başkanlığı’nda gerçekleşen basın açıklamasını okuyan, CHP İl Kadınlar Kolu Başkanı Filiz Haksöz, özetle şu mesajı verdi:
“Kadınlar, tarih boyunca tüm toplumsal mücadelelerin en ön saflarında yer aldı. Sahip olduğumuz her hakta, edindiğimiz her kazanımda o cesur kadınların payı vardır. Bizim baharımız, 8 Martlarda alanları dolduran kadınların yan yana gelmesiyle başlar.
İktidar temsilcileri, ‘lebalep’ kongrelerde ülkeyi demokrasi şölenlerine boğduğunu iddia ederken, İstanbul Sözleşmesi’ni savunanlara, 8 Mart’ı kutlayanlara şiddet uygulanıyor, cezalar yağıyor. Kadına yönelik şiddeti protesto etmek için dans eden kadınlara dava açılıyor. Bu demokratik eylem, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ noktasına getirilerek hapis cezası veriliyor. Diğer yanda ise kadınlara şiddet uygulayanlar, elini kolunu sallayarak sokaklarda dolanıyor. Kadınlar, saldırganlarıyla karakollarda barıştırılıp evlerine yollanıyor. İktidar zihniyeti, kadınlara, ‘itaat et rahat et’ anlayışını dayatıyor. Oysaki şiddet kader değildir, kederdir!
Biz, Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar olarak, bu kavganın da, bu taleplerin de, geleceğin aydınlık günlerini barındıran bu umudun da yılmaz savunucularıyız. Bizler, haklı mücadelemizi örgütleyerek tarihe yön verenler olacağız.
Emek biziz. Umut biziz. Mücadele biziz. Halk biziz. Halkın iktidarını da bizler kuracağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ