Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Kadınlardan 8 Mart Mesajı:

Daha Çağdaş, Daha Güçlü

Daha Çağdaş, Daha Güçlü Bir Türkiye

CHP Hatay İl Kadın Kolu Başkanı Filiz Haksöz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, daha güçlü ve daha çağdaş bir Türkiye özlemi içinde olduklarını bildirdi.
CHP İl Kadın Kolu Başkanı Filiz Haksöz’ün Kadınlar Günü mesajı şöyle:
“Kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği, kadınların hayatın her alanında yer aldığı, yönetimin her aşamasında temsil edildiği daha güçlü ve daha çağdaş bir Türkiye’yi birlikte yaratabileceğimize olan inancımızla, tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in odak noktasında yer alan, Cumhuriyet’in kurulmasında önemli bir misyon üstlenen, modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olan, sosyal ve siyasal haklarına birçok dünya ülkesinden önce kavuşmuş olan kadınlarımız, ne yazık ki günümüzde şiddete, eşitsizliğe ve ayrımcılığa maruz kalmaktadır.
Kadınlarımızın yaşadıkları birçok zorluğun yanında, kadına şiddet, toplumsal sorunların başında hala yerini korumaktadır. Kadınlar; siyasal, ekonomik ve sosyal alanda haklarını elde etmek için çalışmakta ve maruz kaldıkları şiddet, tecavüz ve saldırılara karşı da kendilerini korumak için mücadele vermektedirler.
Kadınlarımızın yaşam hakkı için verdikleri mücadelede yanlarında yer almak ve birlikte mücadele etmek hepimizin asli görevidir. Kadınların, hayatın her alanında eşit haklara sahip bireyler olması için verilen hak mücadelesinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.
Sevginin, fedakarlığın ve emeğin sembolü olan kadınlarımızın toplumsal yaşamımızın onurlu bireyleri olarak hayatın her alanında yer aldığı 8 Martlar yaşamayı diliyoruz.”
-Selvi Günay-