Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Kara’dan kira yardımlarının kesilmesine tepki

CHP Hatay Milletvekili Nermin

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 6 Şubat depremlerinden büyük hasar alan Hatay’da depremzedelere verilen kira yardımlarının kesilmesine sert tepki gösterdi. Kara, AFAD’ın depremzede vatandaşlara yapılan kira destek ödemelerini kesmesini kabul etmediklerini belirterek, barınmanın temel bir insan hakkı olduğunu vurguladı.

“Vatandaşlarımızı Kaderlerine Terk Etmektir”
Nermin Yıldırım Kara, yaptığı açıklamada, depremzedelerin konut sorunu çözülmeden, kira fiyatlarına önlem alınmadan ve deprem bölgesindeki koşullar iyileşmeden yapılan bu yardım kesintisinin vatandaşları kaderlerine terk etmek anlamına geldiğini belirtti. Kara, “AFAD’ın depremzede vatandaşlarımıza yapılan kira destek ödemelerini kesmesini kabul etmiyoruz. Barınma temel bir insan hakkıdır,” dedi.

Kara, ayrıca Adıyaman’daki Isias Oteli Davası’nı da yakından takip edeceklerini belirtti. “Bu davanın, kayıp yakınlarımızın beklediği gibi sonuçlanması için elimizden geleni yapacağız,” diyen Kara, bu konuda da gerekli adımları atacaklarını ifade etti. – Yusuf Cemil Karaçay-