CHP’li Topal her yerde

CHP’li Topal her yerde

Eşitlik, adalet ve özgürlük için “hayır” diyeceğiz

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, referandum çalışmaları kapsamında Perşembe günü Antakya Tayfur Sökmen Caddesi esnafını ziyaret etti. Partili partisiz ayrımı yapmadan her işyerine giren Topal, “Bu anayasa değişiklik paketi, ekonomideki yangını söndürmeyecek. Aksine, Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülkeler kategorisinden uzaklaşmasına zemin hazırlayacak” dedi.
Referanduma 8 gün kaldığını belirten Topal, yöre esnafıyla sohbetinde özetle şu mesajları verdi:
“Evet-Hayır kampanyasının eşitsiz koşullarda sürdüğünü, Devletin bütün olanakları ile ‘Evet’ kampanyası yürütüldüğünü, ülkenin bütün sokaklarının ‘Evet’ pankart ve afişleri ile donatıldığını, devletin kolluk güçleri ve mülki idare amirlerinin de bu sürece dahil olduğunu, fakat milletimizin kendi özgücü ile mobilize olarak yürüttüğü ‘Hayır’ kampanyasının kar topu gibi büyüyerek çığa dönüştüğünü görmek ülkemizin geleceği adına bizleri sevindiriyor. ‘Hayır’ diyenlerin, evlerinden ve işyerlerinden gözaltına alındığı, milletvekillerimize satırlı-sopalı saldırıların olduğu bir ortamda, milletimizle birlikte ‘Hayır’ diyoruz. En son olarak, Milletvekilimiz Çetin Arık’a yönelik gerçekleştirilen saldırı girişimi göstermektedir ki, söyleyecek sözü olmayanlar şiddete başvurmaktadırlar. Baskı ve sindirme girişimleri ile milletimizi teslim alamazsınız. 16 Nisan’da sandığa gidecek ve faşizme ‘dur’ diyeceğiz. Eşitlik, Adalet ve Özgürlük için ‘Hayır’ diyeceğiz.
Bu anayasa değişiklik paketi içerisinde tek bir madde yoktur ki, ekonominin büyümesine ve istihdam yaratılmasına kapı aralasın. Bu değişiklik teklifi, 80 milyonun mutluluğu ve refahı için değil, Saray’da ikamet eden tek adamın refahı için hazırlanmış bir tekliftir. Dün iktidara geldiklerinde, ülkemizin dış borcu 129 milyar dolardı, şimdi 420 milyar doları aşmış durumda. 2002 Kasım’ından bu yana millete ait ve nakde çevrilebilecek hemen hemen her şeyi satan bu miras yedi iktidar, ülkeyi adım adım uçuruma sürüklemektedir. Uçurumdan önceki son viraj 16 Nisan referandumudur.
Bugün esnaf, çiftçi ve nakliyeci esnafı ayakta durmak için varlıklarını elden çıkarmaya başlamıştır. Borç batağında ayakta kalmaya çalışan insanımızın yararına tek bir madde içermeyen bu anayasa değişiklik paketini, 16 Nisan günü hak ettiği yere tarihin çöp sepetine atmak milletimize düşmektedir.” -Cemil Yıldız-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)