Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’li Vekil Ertem, Genel Başkanının izinde

30 Milyar Dolar Nerede?

30 Milyar Dolar Nerede?

CHP Milletvekili Birol Ertem, Hükümetin ‘Suriyeliler için 30 milyar dolar lira harcadığı’ şeklindeki açıklaması üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün kamuoyuna açıkladığı “Bu paralar nereye harcandı?” sorusunu yineledi. CHP’li Vekil Birol Ertem, Genel Başkan Kılıçdaroğlu gibi aynı paralelde şu soruları sordu:
“AKP iktidarı, Suriyelilere 30 milyar dolar para yardımı yapıldığını söylemiştir. Bu da yaklaşık olarak 120 katrilyon lira demek. 120 katrilyonun nereye ve ne şekilde harcandığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Bu konuda herhangi bir belgeye de ulaşılamıyor.
Türkiye’de 3 milyon, Hatay’da 375 bin Suriyeli yaşıyor. Çoğu ya açlıktan ölüyor ya da dilencilik yapıyor. Konteynırlarda yaşıyorlar, evleri bile yok. Bu paralar onlara harcandıysa, neden Suriyeli insanlarımız bu kadar sefil yaşıyor? 120 katrilyon lirayı dağıtsanız bütün Suriyelilerin ihya olması gerek. Ama öyle bir durum yok. Burada çok tezat bir tablo ortada. AKP hükümetinin söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutmuyor. İnsanlarımız açlıktan ölürken, hastanelere gidecek para bulamazken, yoksulluktan çocuklarımız okula gidemezken, çoğu da yürüyerek gitmek zorunda kalırken, ‘120 katrilyonun lira nereye harcandığını’ bilmek tüm vatandaşlarımızın en doğal hakkıdır.” -Cemil Yıldız-