CHP’li Vekil Serkan Topal, Türkiye’de ekonomideki sıkıntıyı gösterdi:

CHP’li Vekil Serkan Topal, Türkiye’de ekonomideki sıkıntıyı gösterdi:

2005’te 5,9 milyon olan icra dosyası, bugün 23,2 milyon!

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, toplumun tüm kesimlerini icralık eden bir iktidar olduğunu savundu.

Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM Genel Kurulu’nda eline aldığı ve borçlu sayısını gösteren, karton üzerine yazılmış mesajla birlikte, “Bütün vatandaşları icralık etmek zor iştir! Bunu yaparsa, ancak AK Parti yapar, diyor ve onları alkışlıyoruz!” dedi.

Milletvekili Serkan Topal, özetle şunları söyledi:

“Eğer bir ülkede ‘İcra ve İflas’ gibi iki sözcük konuşuluyor ve bununla ilgili kanuni düzenleme yapılıyorsa, o ülkede işler iyi gitmiyor demektir. 2002 yılında icra ve iflas dosya sayısı, 5 milyon 933 bin. 2021’de icra ve iflas dosya sayısı ise 23 milyon 135 bin. ‘Yaparsa AK Parti yapar!’, ‘Made in AK Parti’, ‘Made in Erdoğan’… Sizi milletçe alkışlıyoruz. Milletçe alkışlıyoruz, evet, bu konuda ustasınız arkadaşlar.

Derler ya, işler daha kötüye gittiğinde, ekonomi daha da kötü olduğunda, ‘Efendim, dış güçler’ derler! Biraz daha kötü olduğunda, ‘Almanya bizi kıskandı’ derler.

Halkımız, bu tür yalanlara artık kanmıyor. Çünkü Alman Helga, Türk Hatice’den; Alman Hans, Türk Hasan’dan maalesef şu anda daha huzurlu, daha mutlu. Bu ülkeyi bu hale getiren maalesef sizsiniz. Bir kez daha şunu söylüyoruz… Evet; fabrikaları sattınız, madenlerini sattınız, vatandaşlarımız işsiz kaldı. Lütfen biraz daha elimizi vicdanınıza koyalım ve bu ülkeyi öyle yönetelim. -Cemil Yıldız-