CHP’li Vekiller BAŞARIR ile KAYA’nın Hatay ziyareti değerlendirmesi:

CHP’li Vekiller BAŞARIR ile KAYA’nın Hatay ziyareti değerlendirmesi:

İktidarı göndermenin zamanı…

CHP’nin Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın üç gün önceki Hatay ziyareti izlenimlerinde, mevcut iktidarın miadını doldurduğu ve gönderilme zamanın ise geldiği vurgulandı.
Hatay İl Teşkilatı, İskenderun İlçe Teşkilatı, Defne Gümüşgöze Otobüs Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ve bölge halkıyla görüşme ve temaslarda bulunan iki Milletvekilini Parti binası önünde, İl Başkanı Ramiz Parlar karşıladı.
İKTİDARI GÖNDERMENİN ZAMANI
Burada bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, iki Milletvekilinin gerçekleşen bu ziyaretiyle Partinin gücüne güç katıldığının altını çizdi ve şöyle devam etti:
“Ziyaretleri, bizlere güç kattı ve moral oldu. Halkımızın karşı karşıya kaldığı ağır ve derin sorunları, iktidar önemsemiyor. Çünkü iktidar, halktan koptu. Halkın dertleri, aç olması onları ilgilendirmiyor. Onların ilgilendiği tek şey aileleri, çocukları, kendi gelecekleri, kendi besleme müteahhitlerin kazancı, kendi çevreleri ve onların zenginliği. Vatandaşı açlığa mahkûm eden, onları aşağılayan, ötekileştiren, toplumu kutuplaştıran, hatta düşmanlaştıran bu iktidarın, demokrasiyi ortadan kaldıran, hukuku yok sayan bu yönetimin değişmesi gerekiyor ve biz, bunu değiştireceğiz.
Halkın ve tüm demokrasi güçlerinin, ülkenin aydınlık yüzleri gençlerimizin ve kadınlarımızın el ele vermesiyle bunu değiştireceğiz. İktidarı göndermenin zamanı geldi. Biran önce göndereceğiz. Biz buna inanıyoruz. CHP, tarihte hiç olmadığı kadar; hem genel merkeziyle, hem örgütleriyle, hem de Partilileriyle buna inanmış durumda. Güzel günler çok yakında.”
KADİM TOPRAKLARDAYIZ
Mevcut iktidarın, toplumun ihtiyaçlarını haykıranları terörist ilan ettiğini ifade eden CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ise “Biz, bugün kadim topraklardayız, Hatay’dayız. İktidara giden yolun Hatay’dan geçtiğini bizler biliyoruz, sizler de bu bilinçtesiniz. CHP, dostlarıyla birlikte iktidara yürüyor. Ama bu yürüyüş, Hatay’da birlik, beraberlik ve güçlü bir duruş şeklinde sergilenirse, işte o zaman bu hedefimiz gerçekleşmiş olacak” şeklinde konuştu.
SİZLERLE BERABER BAŞARACAĞIZ
CHP Meclis Üyesi Ali Mahir Başarır da, seçimde mevcut iktidara fark atacaklarını belirterek şunları dile getirdi:
“Seçimde, yeni bir tarih yazacağız. Bu ülkeye bir gelecek lazım. Onu biz yapacağız, namuslu insanlarla yapacağız. Bu konuda sizlere güveniyoruz. Sizlere inanıyoruz. Sizlerle beraber başaracağız ve cesaretle de esaretten kurtulacağız.
Burada olduğum için mutluyum. Ne zaman çağırırsanız, emrinizdeyim. Mersin, Hatay, Adana bir bütündür bizim için.” -Cemil Yıldız-