CHP’lilerden Esnaf Ziyaretleri

CHP’lilerden Esnaf Ziyaretleri

Esnaf, İflasın Eşiğinde…

Antakya ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri yapan CHP İlçe Başkanı ile yöneticileri, esnaf erbabının ekonomik sıkıntılar nedeniyle iflasla karşı karşıya kaldığı görüşünde.

Antakya esnafının büyük bir bölümünün sıkıntı yaşadığını, yaptıkları görüşmeler sonrası kendi ağızlarından duyduklarını, öğrendiklerini söyleyen İlçe Başkanı Ümit Kutlu, ziyaretleriyle ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Esnafımızın yaşadığı problemleri ve çözüm yollarını istişare ettik. Esnaf, ekonominin kalbidir. Ülkedeki fiyat istikrarsızlığı, gerek vatandaşımızı ve gerekse de esnafımızı, her kesimi zora sokmuştur. Hayat pahalılığı, esnafımızı iflasın eşiğine sürüklemiştir.

Biz, esnafımızın her zaman yanındayız. Yaptığımız ziyaretlerde tespit ettiğimiz noktaları çözüme kavuşturacağız. Ülkemizin, çok hızlı bir şekilde erken seçime ve Millet İttifakı ile birlikte istikrarlı bir ekonomik modele ihtiyacı var. Türkiye, güçlü ve doğal kaynakları zengin bir ülke. İstenildiğinde hızlı bir şekilde ayağa kalkar. Yeter ki istikrar ve güven ortamı olsun. Yeter ki israftan vazgeçilsin ve üreten bir ekonomi tesis edilsin. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bizler, ilk seçimden sonra Türkiye’ye istikrarı getirip, ayağı yere sağlam basan yeni bir ekonomik sistemle ülkemizi küllerinden yeniden ayağa kaldıracak, esnafımıza ve vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldıracağız.” -Cemil Yıldız-