CHP’nin çalışkan Kadın Kolları üyeleri

CHP’nin çalışkan Kadın Kolları üyeleri

Kapı kapı, ev ev dolaşıyorlar “hayır” için…

CHP’li kadınlar, bitmek bilmeyen enerjileri ile günde 10-12 saat süreyle tüm ilçelerde kapı kapı ve ev ev dolaşarak, özellikle kadınlara, referandumda ‘Neden HAYIR’ oyu kullanılması gerektiğini anlatıyorlar. Cemiyet Kışlıoğlu ve Bilgen Duman’ın öncülüğündeki Antakya Kadın Kolları üyeleri, Antakya ve Defne’de en ücra yerlere kadar giderek, öncelikle kadın seçmenlerle birebir veya toplu görüşmeler yapıyor, bildiri ve afişler yanı sıra Türk Bayrakları dağıtıyor.
CHP’nin aktif kadın üyelerinden Cemiyet Kışlıoğlu, sosyal medya üzerinden CHP Kayseri Milletvekili’ne yönelik gerçekleşen bıçaklı saldırıya ilişkin şu değerlendirmede bulundu:
“Türk halkı hoşgörülü, sevgi dolu, güler yüzlü bir halktı… Bugün haberlerde duyuyoruz. CHP Kayseri Milletvekili Arık’a bıçaklı saldırı, İstanbul’da CHP İlçe Başkanı ve kadınlara köpekli saldırı’
‘Hayır’ çalışması yapanlar da bu memleketin insanı, arkadaşınız, akrabanız… Bu kin ve öfke neden, bir soralım kendimize! Ne yaptılar bize, nasıl birbirimizin boğazını sıkar hale geldik, bir durun düşünün!
Ellerinde henüz sınırlı yetki varken bizi birbirimize düşman eden zihniyet, bütün gücü eline geçirirse ne olur? Birbirimizi mi vuracağız, öldüreceğiz? Niçin, kimin için?”
CHP’li kadın kolları üyelerinin görüşleri ise özetle şöyle:
“Aldanmadım, aldatılmadın diyen bir zihniyet Türk halkı ile oynuyor. Aldatıyor. Aklıselim ve sakin davranalım. Biz kardeşiz, oynanan oyuna gelmeyelim.
Türk halkının milli duyguları güçlüdür. Kuva-i Milliye ruhuyla kurtuluş mücadelesi veren Türk Halkı, birliğini bozmaya çalışan-lara müsaade etmeyecektir. Anayasa değişikliği, bizim için ikinci Kurtuluş mücadelesidir. Geçmişte olduğu gibi, hep birlikte tam bağımsız, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti için safları sıklaştırın. Durmayın, rehavete kapılmayın. Hep birlikte kardeşçe yaşamak istiyoruz. Tek adam rejimine ‘HAYIR’ diyoruz.” -Gökay Gökdemir-

 

(Visited 6 times, 1 visits today)