Çiçekçilerde “Anneler Günü” Bereketi …

Çiçekçilerde “Anneler Günü” Bereketi …

Küresel Salgın dolayısıyla, işleri epey azalan, oldukça zor günler geçiren, çiçekçilerin yüzü, Anneler Günü’nde yaşanan yoğunlukla bir nebze de olsa güldü.
Bir çok çiçekçinin stoklarında dahi çiçek kalmadığı Anneler Günü’nde, işletmelerine gelen vatandaşlara sosyal mesafe kurallarına uygun bir biçimde hizmet verilirken, aynı özen siparişlerin evlere teslimi sırasında da hayata geçirildi.
Günün ilk saatlerinden itibaren yoğun tempo ile çalışan çiçekçiler, gördükleri yoğun ilgiden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, küresel salgın tedbirleri kapsamında her türlü önlem alınarak hizmet verdikleri Anneler Günü mesaisinde biraz olsun yüzlerinin güldüğünün altını çizerek tüm annelerin gününü kutladılar.
Bazen sosyal mesafe kuralına uygun bir biçimde uzun kuyruklar oluşturarak en değerli varlıkları anneleri için çiçeklerin hazırlanmasını bekleyen müşteriler çiçekçilerde her tür önlemin alınarak hizmet verilmesinin takdire şayan olduğunu belirterek fiyatların oldukça uygun olduğunu söylediler. Mehmet ÖZGÜN