Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çiftçi Vekil, “Çiftçi Günü” traktör başında

Hatay CHP Milletvekili, çifti

Hatay CHP Milletvekili, çifti kökenli İsmet Tokdemir, yenilen her yemek, giyilen her kıyafet ile içilen her çorbada çiftçi hakkı olduğunu hatırlatarak, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, asli mesleği çiftçi olması itibariyle traktöre çıktı, mesajlarını da buradan verdi. Çiftçi Milletvekili İsmet Tokdemir’in mesajları şöyle:
“Yediğimiz her ekmekte, içtiğimiz her çorbada, giydiğimiz her kıyafette çiftçilerimizin hakkı ve alın teri vardır.
Ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde büyük emeği olan, gerek milli gelire olan katkısıyla, gerek ihracatıyla, gerekse istihdamıyla ülke ekonomisindeki ağırlığı her geçen gün azalmakta olan tarım sektöründeki ülkemizin kurtuluşu yine tarımdan olacaktır. Bu zor şartlarda, yüksek girdi maliyetleri ile ısrarla üretim yapmaya çalışan ve ithal ürünlerle rekabet eden çiftçilerimizi tebrik ediyor, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.”
Çiftçi Vekil İsmet Tokdemir’in TBMM sıralarından verdiği mesaj da şu oldu:
-Tarımsal üretimin her geçen gün zorlaştığı bir ortamda, çiftçimize nefes olabilecek desteklemelerin düşük verilmesi, kırsaldaki üretimi olumsuz yönde etkiliyor.
-Pamukta dönüm başına 600-630 kilogram aralığında verim alan çiftçilerin prim desteğinin 500 kilograma düşürülmesi ve tarımsal desteklerin henüz ödenmemiş olması, bütün çiftçilerimizi zor durumda bırakmıştır. -Cemil Yıldız-