Çiftçinin Derdi… Benim Derdimdir

Çiftçinin Derdi… Benim Derdimdir

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Amik Ovası çiftçileriyle bir araya geldi, sorunları dinledi.

Düzenli olarak Hatay’daki üreticilerle bir araya gelen ve sorunları dinleyen, sıkıntıları not eden AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Amik Ovası çiftçileriyle olan buluşmasında “yanınızdayız” mesajını verdi.

-TARLA FİYATLARI ARTTI-

Yayman, küresel iklim değişikliğinin yarattığı kuraklığa karşı barajları günlük olarak takip ettiklerini de söylerken, bu yıl barajların umut verdiğini söyledi. Konuşmasında, çiftçinin derdiyle dertlendiğini kaydeden Yayman, suyun petrolden çok daha değerli olduğunu ve suyun kıymetini bilmemiz gerektiğini ifade etti, çiftçilerden de suyun verimli kullanılmasını istedi.

Tahtaköprü Barajı’nın yükseltilmesinin çok stratejik bir karar olduğunu ve Ova çiftçisinin son 3 yıldır yüzünü güldürdüğünü belirten Yayman, suyun gelmesiyle beraber tarla fiyatlarının da üç katına çıktığını söyledi.

-DAHA ÇOK ÜRETELİM-

Üreticilerle olan sohbetinde, “Hatay’a can veren barajlarımız hızla doluyor” diyen Yayman, “Tahtaköprü’de 175 Milyon m3, Büyük Karaçay’da 54 Milyon m3, Yarseli Barajı’nda ise 41 Milyon m3 suyumuz var. Geçmiş yıllara göre kıyaslarsak, bu yıl daha iyi bir noktadayız. Çiftçilerimizi, daha çok üretmeye ve ekmeye davet ediyoruz. Onların talebi, başımızın üstündedir” şeklinde konuştu.

-GİRDİ FİYATLARI-

AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman’ın Amik Ovası çiftçileriyle olan buluşmasına katılan

Kırıkhan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik de yaptığı konuşmada, “Biz, daima çiftçilerimizin yanındayız. Ova’da su sorunu çözüldü, teşekkür ederiz. Fakat şimdi de girdi fiyatları çok yüksek. Çiftçi, Cumhurbaşkanımızı baba olarak görüyor ve çiftçiye daha fazla sahip çıkmasını bekliyor” ifadelerini kullandı.

-Tamer Yazar-