Çiftçinin Sorunlarına Çözüm Aranacak

Çiftçinin Sorunlarına Çözüm Aranacak

Başkan Yeloğlu, Tarım Bakan Yardımcısı Tunç ile telekonferansla görüşme yapacak…

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, önümüzdeki hafta Pazartesi günü Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile telekonferans yöntemiyle bir görüşme gerçekleştirecek. Başkan Yeloğlu, bu görüşmede, Hatay çiftçisinin sorunlarını ve hükümetten beklentilerini Bakan Yardımcısı Tunç’a bir sunumla anlatacaklarını söyledi. Hataylı çiftçiler, sorunlarının çözümü için bu görüşmeyi bekliyor.
Başkan Yeloğlu, 20 Nisan 2020 Pazartesi günü telekonferans yöntemiyle görüntülü olarak gerçekleşecek olan toplantı hakkında bilgi verdi. Yeloğlu, “Sayın Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile yapacağımız görüşme öncesinde, Hatay Ziraat Odası’ndan kapsamlı bir brifing aldım. Ayrıca çiftçilerle görüştüm. Bu görüşmeler ışığında bir sunum hazırladık. Pazartesi günü Sayın Tunç’a bu sunumu yapacağız. Hatay’a büyük önem veren Bakanımız ve Bakan Yardımcımız Tunç’un, bundan önce olduğu gibi bu sorunlarımıza ve beklentilerimize de büyük bir hassasiyetle yaklaşacağından hiç şüphemiz yok. AK Parti olarak, ülke tarımının gelişmesi için çiftçimizin yanındayız” dedi.
Hataylı çiftçiler ise görüşmeden umutlu olduklarını belirterek, “Hatay’da birçok üründe hasat zamanı. Bunun yanı sıra sokağa çıkma yasakları, koronavirüs tedbirleri var. İl Başkanımız Sayın Yeloğlu’na tüm taleplerimizi ilettik. Kendisi dikkatle not aldı ve tüm taleplerimizi, sorunlarımızı Bakan Yardımcısı Tunç’a ileteceğini söyledi. Hatay çiftçileri olarak bu görüşmeden umutluyuz” değerlendirmesinde bulundu. Mehmet ÖZGÜN