Çinçin Tepki Gösterdi

Çinçin Tepki Gösterdi

Yanlış Düzeltildi

Antakya Arkeoloji Müzesi, hafta sonları da açık tutulacak.

Antakya Arkeoloji Müzesi’nin hafta sonları kapalı tutulması üzerine konuyu gündeme taşıyan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin’in tepkilerine kulak verildi. Hatay Valiliği, hafta sonları ziyarete kapalı tutulan Arkeoloji Müzesi’nin bundan böyle açık bulundurulacağını duyurdu.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in gelişmeyle ilgili paylaşımı şöyle:
“Devlet eliyle haksız rekabet… Rekabet halinde olduğumuz Zeugma ve Göbeklitepe Müzelerinin açık olmasına rağmen, dünyadaki en büyük mozaik müzesi olma iddiasında olan Hatay Arkeoloji Müzesi, hafta sonları kapalı.
Rakip iller bol bol turist alıyor ve dolayısıyla, devlet eliyle haksız rekabet yapılıyor. Hangi aklın ürünü olduğu konusunda tereddütlerim olan bir durum. Benimde otelcimin, lokantacımın, memleketlimin dövize ve iş potansiyeline ihtiyacı var. Bakanlık eliyle Hatay Müzesi kapanacak, başka illerin müzeleri açık kalacak! Bu durum, kabul edilemez bir durum.”
Gelişme üzerine, Hatay Valiliği’nin soruna duyarlı davrandığı ve Arkeoloji Müzesi’nin hafta sonları da açık tutulacağını duyurduğu,
bunun üzerine ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in de Hatay Valiliği ile emeği geçenlere teşekkür ettiği kaydedildi.
-Cemil Yıldız-