Cinsel İstismar İddiasından Beraat Çıktı

Cinsel İstismar İddiasından Beraat Çıktı

Arsuz’daki bir dedenin, torunlarına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yapılan yargılamanın dünkü bölümünü; Milletvekili, Baro Başkanı ve bir STK kuruluşunun temsilcileri de izledi.

İlimiz Arsuz’da, 5 ile 6 yaşlarındaki iki torununa sistematik cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen C.Ö., yargılandığı davanın karar duruşmasında beraat etti.
Arsuz ilçesinde, 5 ila 6 yaşındaki iki torununa yönelik “cinsel istismar” suçundan yargılanan C.Ö.’nün İskenderun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşması görüldü. Sanık C.Ö.’nün Avukatı, çocukların annesi ile Avukatlarının katıldığı duruşmayı, Milletvekili Serkan Topal, İskenderun Kadın Platformu, Hatay Baro Başkanı Cihat Açıkalın, Hatay Barosu Çocuk Komisyonu Avukatları, Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan görevli Avukat Ahmet Özer, UCİM Avukatı Erdem Harmaoğlu, Av. Necati Yıldız, davaya müdahil olan Avukatlar, İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Başkanı Ayten Kılınç, İHD Delegeleri, ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Başkanı Mahmut Şirin ve CHP. Kadın Kolları Başkanı Leman Yılmaz da izledi.
Önceki duruşmada sanığa dair beraat mütalaası sunan Savcılık, Adana Bölge Adliye Mahkemesi’nin erkek çocuğa dair verdiği “bozma” kararına karşı mütalaa verdi. Mütalaada, sanığın beraatine karar verilmesi istenildi. İddia makamı da mütalaasını tekrarlayarak, sanığın beraatini istedi. Ardından mahkeme heyeti, iddia makamının talebine uyarak, sanığın beraatine karar verdi. -cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)