Çirkin: Parti İçi Mücadelede Gençler Yıpratılmamalı

Çirkin: Parti İçi Mücadelede Gençler Yıpratılmamalı

İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, açıklamasında, Parti içi mücadelede gençlerin yıpratılmamasının ve iç siyasete alet edilmemesinin önemine vurgu yaptı.
Başkan Şefik Çirkin, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:
“İYİ Parti’nin Gençlik Kolları’nın eski-yeni başkanları, üyeleri, taraftarları, bunların hepsi kıymetlidir. Bu gençler, iktidarın nimetlerini reddedip, İYİ Parti’de çileye talip olmuş Meral Akşener gönüllüleridir ve menfaatsiz hizmet etmektedirler. Her partide, parti içi muhalefet olur. Ancak muhalefetin de bir ahlakı, seviyesi olmalıdır. Dün iyi dediğiniz insanlara sosyal medyadan olmaz hakareti yapmak, terazinin ucu eğrildiği zaman iftira etmek, yanlış işlerdir. Bayramlarda da hiç yakışmıyor ayrıca. Size ‘aferin’ diyen başkasına da sizi ayıplıyor.
Parti içi mücadelede gençler yıpratılmamalı, iç siyasete alet edilmemelidir. Çünkü onlar değerimizdir, geleceğimizdir. Şunu da bilin ki, hiç bir genç kendisine hakaret ettirmez. Susmaları, terbiyelerindendir, partilerine duydukları saygıdandır.
Gençlerimizi seviyoruz, her daim yanlarındayız. Yapılanları da not ediyor, bazı arkadaşlarımızı insafa davet ediyoruz. Bizimle bir hesabı olan, hesabını üzerimizden görsün. Pırıl pırıl gençlerimizle uğraşmasın, onları üzmesin. Çünkü hepsi, annelerinin ve babalarının bize emanetidir.” Mehmet ÖZGÜN