Cizre’de büyüleyen konser …

Cizre’de büyüleyen konser …

Medeniyetler Korosu, şarkılarını Öğretmenler için seslendirdi …

Antakya Medeniyetler Korosu, Cizre’de öğretmenler için muhteşem bir konser verdi. Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediye Başkanlığınca Öğretmenler Günü nedeniyle ilçedeki Divan Otelde düzenlenen konser yoğun katılımla gerçekleştirildi.
Cizre Protokolü ile Cizre’de görev yapan öğretmenlerin aileleri ile katıldıkları konserde, Antakya Medeniyetler Korosu, Şef Yılmaz Özfırat yönetiminde seslendirdiği ilahi ve şarkılarla salonu hınca hınc dolduran konukları adeta büyüledi. Konserde Türk-Kürt kardeşliğine ithafen seslendirilen Kürtçe eserler konuklar tarafından büyük beğeni toplarken, şarkıları cep telefonları ile çeken ve eşlik eden izleyiciler renkli görüntülere sahne oldu.


Antakya Medeniyetler Korosunu yoğun programları arasında Cizre’de görmekten son derece keyif aldıklarını ifade eden Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan, tüm konuklara unutulmaz bir konser keyfi yaşatan ve ülkemizin gururu olduğunu belirttiği Yılmaz Özfırat ve öğrencilerini yürekten kutladı, ilerleyen zamanlarda Medeniyetler Korosunu yeniden aralarında görmek istediklerinin ifade etti. Geceye katılan tüm öğretmenlerin, aynı zamanda müzik öğretmeni olan Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat’ın, Koroda bulunan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Arıcan, Cizre programlarının hemen ardından İsrail’de konserler verecek olan Antakya Medeniyetler Korosuna başarı dileklerinde bulundu.
Özfırat: Türk ile Kürtler etle tırnak gibidir …
İlk defa bir ilçede konser verdiklerini ifade eden ve Cizre’de olmaktan son derece mutlu olduklarını vurgulayan Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, Cizre’yi çok beğendiklerini ve bu güzellikleri görmek isteyen herkesi Cizre’ye davet etti. Özfırat, ayrıca Türk-Kürt kardeşliğini vurguladığı konuşmasında “Türkler ile Kürtler etle tırnak gibidir, kimse boşuna uğraşmasın. Kardeşi kardeşe düşman edemezler. Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Hıristiyanıyla, Yahudisiyle, Kürdüyle bizler bir bütünüz, sen ben yok biz varız. Allah birliğimizi bozmasın” sözleri ile uzun süre ayakta alkışlandı. Koro ekibini en güzel şekilde ağırlayan Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan’a sonsuz şükranlarını sunan Özfırat, Antakya Medeniyetler Korosuna verdikleri destekten dolayı Hatay Valisi Erdal Ata’ya ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a bir kez daha teşekkür etti.
Muhteşem konser sonrasında Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat’a teşekkür plaketi ve çiçek takdiminde bulunan Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Faik Arıcan protokol üyeleri ile birlikte Medeniyetler Korosu ile toplu fotoğraf çekildi.
-Mehmet ÖZGÜN-