Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Clomosy ekibi 20 okulda öğrencilere eğitim verdi

Atiker Yazılım, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, gençleri yazılımın temel prensipleriyle buluşturdukları etkinlik sona erdi.

Atiker Yazılım, Hatay İl

Atiker Yazılım 2019’da AR-GE çalışmalarına başladığı ve 2023’te hayata geçirdiği Mobil Uygulama Geliştirme Platformu Clomosy ile Hatay’da gençleri 4-7 Aralık tarihlerinde yazılım dünyasıyla tanıştırdı. 2023 Mart ayından bu yana Türkiye genelinde sosyal sorumluluk projesi kapsamında birçok öğrenciye ulaşan Clomosy ekibi, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, 20 okulda 4 gün süren bir eğitim sürecini gerçekleştirdi. Bu süre zarfında, öğrencilere yazılımın günlük yaşamdaki etkileri ve bu alandaki kariyer olanakları detaylı bir şekilde aktarıldı. Genç zekâlar, kendi potansiyellerini bu alanda keşfetme fırsatı buldu. Seminer kapsamında, Atiker Yazılım’ın geliştirdiği Mobil Uygulama Geliştirme Platformu Clomosy anlatıldı ve hem ortaokul hem lise öğrencilerine , interaktif bir şekilde seminere katılarak bu uygulama üzerinden ücretsiz şekilde  aktif bir deneyim yaşama şansı verildi.

Bu sosyal sorumluluk projesi sayesinde yazılım dünyasına ilgi duyan gençler, kendi yeteneklerini keşfetmenin yanı sıra, geleceğin yazılım profesyonelleri olarak yola çıktılar. (Adil Yeşildağ)