Çocuk Güvenliği İçin Taviz Yok

Çocuk Güvenliği İçin Taviz Yok

Okul servis araç sürücüsü ve rehber personelden ADLİ SİCİL KAYDI istemek sorun oldu

Bünyesinde, Hatay Valiliği’ne bağlı kurum temsilcilerinin de bulunduğu Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararıyla, okul servis araçlarını kullanan sürücüler, görevli rehber personel ile işletmecilerden adli sicil kaydı istenmesi bir süre önce tartışmalara neden olmuştu. Konu, önceki gün gerçekleşen UKOME toplantısında her yönüyle ele alındı.

AÇIK: ÇOCUKLARIMIZIN GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
UKOME toplantısına başkanlık eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, “Çocuklarımızın güvenliği, bizim için çok önemli. Cinsel taciz, uyuşturucu kullanımı gibi suçlara bulaşan şoför, rehber veya işletme sahiplerinin belgelerini ivedilikle iptal ederiz. Bu konuda asla taviz vermeyiz” diyerek, konu hakkındaki hassasiyetini dile getirdi.
İl Trafik Müdürlüğü yetkilileri de konu hakkında çıkarılan yönetmelikte belirtilen suçları okudu. Kurul üyeleri, eğitim-öğretim yılının devam etmesine rağmen konunun hassas olduğu noktasında görüş birliğine vardı ve gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi. -Haber/Cemil Yıldız-