Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çocukların neşesi İklim ve çevre şenliği oldu

Antakya Belediye Başkanı İbrahim

Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, Dünya Çevre Günü münasebetiyle Oğlakören İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen ‘İklim ve Çevre Şenliği’nde çocuklarla bir araya geldi. Etkinlik, Antakya Belediyesi İklim ve Sıfır Atık Müdürlüğü ve Save The Children tarafından organize edildi.
Şenliğe Başkan Yapar ve eşi Funda Yapar’ın yanı sıra, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Gül Çalım, Antakya İlçe Başkanı Mustafa Boyacıoğlu, Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Sönmez, Gençlik Kolları İl Başkanı Yakup Dağlı, MHP Antakya İlçe Başkanı Metin Taşçı, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Save The Children ekibi, daire müdürleri, okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılım gösterdi.
Başkan Yapar, doğa ve çevre bilincinin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, çocuklarla birlikte ağaç dikimi ve duvar boyama etkinliklerine katıldı. Yapar, çevrenin korunmasının yalnızca bugünün değil, yarının da meselesi olduğunu belirtti.
Başkan Yapar konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada, çevre haftasını kutlamak ve önemine vurgu yapmak için bir araya geldik. Çevremizin korunması ve temiz tutulması, sadece bizim bugün için değil, yarınlarımız için de büyük bir öneme sahiptir. Belediye olarak çevre konusunda daha duyarlı ve sorumluluk sahibi olmak için çeşitli projeler yürütüyoruz. Ancak unutmamalıyız ki, çevre koruması sadece belediyemizin değil, hepimizin ortak sorumluluğudur. Bugün burada bir araya gelerek çevremize sahip çıkmak adına bir adım atmış oluyoruz. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek için hep birlikte daha fazla çaba göstermeliyiz. Bu vesileyle, çevre haftasını kutluyor, çevreye duyarlılığımızın artarak devam etmesini temenni ediyorum. Save The Children yardım kuruluşumuzun iştirakleriyle düzenlenen bu programda sizlerle ve çocuklarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Şehrimizin ayağa kalkmasında sosyalleşme adına bu tür sosyal faaliyetleri arttırarak halkımıza moral sağlamaya devam edeceğiz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

(Yusuf Cemil Karaçay)