“ÇOK PÜSÜR”lü tarihi komedi

<strong>“ÇOK PÜSÜR”lü tarihi komedi</strong>

Metin Uca, sizi, tarihte hiç bilmediğiniz ve hiç duymadığınız, çok eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Tiyatro oyuncusu Metin Uca, 11 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’da Doğuş Okulları Aşağıokçular Kampüsü Konferans Salonu’nda Hataylı tiyatro severlerle bir araya geliyor.

Bu konuda yapılan bilgilendirme şöyle:

“Çatalın üçüncü dişi nasıl bulundu? Pantolon düğmeleri yerine, daha önce ne kullanılıyordu? Tarih, bize anlatılan büyük adamların tarihi mi yoksa küçük detaylar her şeyi değiştirir mi? Hitit usulü kaburga dolmasından Arapların alkolü bulmasına, kestane yerken dünya değiştiren Papa’lardan Abdülhamid’in baş hafiyesi, oyunlara konu olmuş Fehim Paşa’nın hiç inanamayacağınız, ağzınızı iki karış açık bırakacak içki arkadaşına kadar hiçbir yerde duymadığınız küçük tarihi öyküler! Çok Püsür’lü tarihi komedi, ‘Bunu mu Demek İstedim’de.

Metin Uca, sizi, tarihte hiç bilmediğiniz ve hiç duymadığınız, çok eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. İlk kez kaka tanrısıyla tanışacak, kaybettiğimiz savaşların nasıl içecek adlarına döndüğüne şaşıracaksınız. Kadın-erkek ilişkileri, yeme- içme kültürü ve tuvalet üstüne aklınızı karıştıracak sorulara gülerek yanıtlar bulacaksınız.”

Doç. Dr. Özlem Kumrular’ın yazdığı bu gösteriyi, Metin Uca oyunlaştırdı ve sahneye taşıdı.

Tamer Yazar